تفاهم نامه همکاری علمی، پژوهشی و آموزشی بین دانشگاه حکیم سبزواری و دانشگاه دامغان منعقد شد

۲۵ مهر ۱۳۹۶ | ۱۴:۳۷ کد : ۳۴۸۰۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۳۴
دکترعلی اصغر مولوی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه حکیم سبزواری گفت: تفاهم نامه همکاری دو جانبه آموزشی وتحقیقاتی در راستای توسعه علم و فناوری بین این مرکز آموزش عالی و و دانشگاه دامغان منعقد شد.
تفاهم نامه همکاری علمی، پژوهشی و آموزشی بین دانشگاه حکیم سبزواری و دانشگاه دامغان منعقد شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکترمولوی دراین خصوص گفت: ایجاد همکاری علمی، فنی، تخصصی و آموزشی بین ۲ دانشگاه با در نظر گرفتن توان و امکانات طرفین اعم از فناوری موجود، منابع مالی دادها، اطلاعات و نیروی انسانی از اهداف این تفاهم نامه است.

وی افزود: همکاری در جهت تقویت ارتباطات بین المللی ۲ طرف، همکاری علمی و آموزشی جهت استفاده از دانش افزایی و ارتقای سطح آموزش و همکاری در زمینه تبادل استادان مورد نظر جهت استفاده از دانش وتجربیات مجرب در زمینه مورد نظر از موضوعات تفاهم نامه است.

دکتر مولوی گفت: همکاری در زمینه اجرای پایان نامه دانشجویان بویژه دانشجویان بین المللی، تبادل عضو هیئت علمی در راستای راه اندازی رشته های جدید در دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه حکیم سبزواری و دانشگاه دامغان از دیگر از موارد این تفاهم نامه است.

وی افزود: به منظور تبادل نظر هماهنگی و تسریع انجام امور در موارد لازم هریک از طرفین نماینده تام اختیار خود را تعیین کنند و به منظور پیشبرد مفاد تفاهم نامه شورایی در سطح مدیران ۲ دانشگاه تشکیل که تعداد مدیران محدود اختیارات و شرایط و نحوه تصمیم گیری آنها با توافق های مورد نظر تعیین شود.

دکترمولوی گفت: سهم هریک از طرفین در اجرای فعالیت های بین المللی مشترک نحوه تامین هزینه و بهره برداری از نتایج بسته به سطح و سهم همکاری در توافق نامه های موردی تعیین می شود.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه حکیم سبزواری گفت: مدت تفاهم نامه ۲ سال است که تمدید و ادامه فعالیت، بازنگری، اصلاح و یا تغییرات در مفاد آن با توافق طرفین انجام می گیرد.

وی ادامه داد: با امضای این تفاهم نامه امکان همکاری های مشترک به منظور استفاده بهینه از ظرفیت های موجود و توانایی های علمی –پژوهشی فراهم می شود.

ل.س ۱۳۴۲/ ر.ب ۱۳۴۵

کلید واژه ها: حکیم سبزواری