با سخنرانی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه حکیم سبزواری: سومین همایش سیمان و افق پیش رو افتتاح شد

۲۵ مهر ۱۳۹۶ | ۱۴:۳۰ کد : ۳۴۷۹۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۵۵
سومین همایش سیمان و افق پیش رو با محوریت علمی دانشگاه حکیم سبزواری و همکاری شرکت سیمان لار سبزوار با حضور محققان، پژوهشگران و صنعت گران خارجی و ایرانی در سالن همایش های رازی- تهران آغاز به کار کرد.
با سخنرانی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه حکیم سبزواری:  سومین همایش سیمان و افق پیش رو افتتاح شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکترعلی اصغر مولوی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه حکیم سبزواری در سخنرانی افتتاحیه این مراسم با خوش آمدگویی به استادان و صاحبان صنایع، گفت: هدف از برگزاری این همایش، هم افزایی و ارتباط هرچه بیشتر بین دانشگاه و صنایع است.

وی با اشاره به اینکه در سال های اخیر ارتباط دانشگاه حکیم سبزواری با صنایع گسترده تر شده است، افزود: طرح های ارتباط با صنعت دانشگاه در چند سال اخیر به بیش از ۸۰ مورد رسیده است.

دکتر مولوی با تاکید براینکه بحث نیازهای روز صنعت و جامعه یکی از موارد مهم مورد توجه حوزه پژوهش دانشگاه حکیم سبزواری است، عنوان داشت: دراین زمینه نیز فرصت های مطالعاتی صنعتی خارج و داخل کشور را نیز برای پژوهش گرانمان در نظر گرفته ایم.

وی ادامه داد: فرصت های مطالعاتی ارتباط با صنعت استادان و پژوهش گران دانشگاه در سال گذشته به بیش از ۱۳ مورد رسیده است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه حکیم سبزواری در ادامه ضمن تشریح ارتباطات بین المللی دانشگاه، یادآور شد: در شش ماهه نخست امسال ۵۰ عضو هیئت علمی دانشگاه حکیم سبزواری از فرصت های مطالعاتی و تحقیقاتی خارج و داخل کشور استفاده کرده اند که این خود آمار قابل توجهی است

دراین همایش پژوهشگرانی از کشورهای آلمان، چین، کره و اتریش در کنار پژوهشگران و صنعت گران کشورمان به بررسی آخرین یافته ها و پژوهش ها در صنعت سیمان پرداختند.

ل.س ۱۳۴۲/ ر.ب ۱۳۴۵

کلید واژه ها: دانشگاه حکیم سبزواری