امضای قرارداد اعطای دکترای مشترک توسط دانشگاه الزهرا(س) و دانشگاه گرونینگن هلند

۲۵ مهر ۱۳۹۶ | ۱۴:۲۸ کد : ۳۴۷۹۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۴۶
دانشگاه الزهرا(س) در راستای سیاست های بین المللی سازی دانشگاه و افزایش تعاملات با دانشگاه‌های مطرح دنیا، اولین قرارداد اعطای دکترای مشترک فاطمه تاجیک دانشجوی دکترای دانشکده فیزیک شیمی این دانشگاه را با دانشگاه گرونینگن هلند امضا کرد.
امضای قرارداد اعطای دکترای مشترک توسط دانشگاه الزهرا(س) و دانشگاه گرونینگن هلند

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در پی این قرارداد دانشجو پس از گذراندن دوره دکتری در دانشگاه الزهرا و گرونینگن و انجام دفاعیه دکتری در هر دو دانشگاه با حضور استادان راهنما و مشاور هر دو دانشگاه به نامبرده دو مدرک توسط دو دانشگاه اعطا خواهد شد.

دانشگاه گرونینگن در شهر گرونینگن هلند واقع شده و در سال ۱۶۱۴ تاسیس شده و یکی از قدیمی ترین و بزرگ ترین دانشگاه های هلند است.

دانشگاه گرونینگن دارای ۱۰ دانشکده، ۹ مرکز تحصیلات تکمیلی و ۲۷ مرکز پژوهشی و بیش از ۱۷۵ رشته تحصیلی مختلف است. این دانشگاه جزو ۳ دانشگاه برتر پژوهشی در اروپا در زمینه اکولوژی، علم مواد، شیمی و ستاره شناسی است.

همچنین سایر زمینه های پژوهشی مطرح این دانشگاه شامل: علوم ذرات، فیزیک، بیولوژی مولکولی، میکروب شناسی، علوم پزشکی، مغز و اعصاب، جامه شناسی، فلسفه، خداشناسی، باستان شناسی و هنر هستند. دانشگاه گرونینگن، هر سال بیش از ۵۰۰۰ نشریه علمی چاپ می کند و سالانه حدود ۲۶۰ دانشجوی دکترا ازاین دانشگاه فارغ التحصیل می شوند.

ل.س ۱۳۴۲/ ر.ب ۱۳۴۵

کلید واژه ها: الزهرا(س)