در جلسه کارگروه نظارت و ارزیابی پارک‌های علم و فناوری تصویب شد؛

ارتقای پارک علم و فناوری مازندران از سطح سه به دو

۲۴ مهر ۱۳۹۶ | ۱۳:۴۳ کد : ۳۴۷۵۵ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۳۰۷
مدیرکل دفتر سیاستگذاری و برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم اعلام کرد: کارگروه نظارت و ارزیابی پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد، پس از بازدید و دریافت مستندات و با توجه به کسب شرایط لازم از سوی پارک علم و فناوری مازندران، با ارتقای این پارک، از سطح سه به دو موافقت کرد.
ارتقای پارک علم و فناوری مازندران از سطح سه به دو

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر خسرو پیری با اعلام این خبر، درخصوص نحوه سطح‌بندی پارک های علم و فناوری اظهار داشت: پارک‌های علم و فناوری کشور به سه سطح یک، دو و سه تقسیم بندی شده‌اند.

مدیرکل دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم، تعداد مراکز رشد، فضای فیزیکی و زمین مناسب، طرح‌های جامع عمرانی، برنامه کاری کسب و کار پنج ساله آینده پارک و مراکز رشد وابسته، ساختار سازمانی مصوب، گزارش ارزیابی عملکرد مناسب، برنامه مدون توسعه فناوری در زمینه آمایش سرزمین و نقش منطقه‌ای پارک‌های علم و فناوری در گسترش اقتصاد دانش‌بنیان استان مربوطه را از جمله شرایط لازم در ارتقای سطح پارک‌های علم و فناوری به سطوح بالاتر اعلام کرد.

وی در مورد مجوز راه‌اندازی مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری در کشور گفت: هیچ مجوزی در خصوص تاسیس مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری صادر نمی‌شود؛ مگر اینکه زمین و فضای فیزیکی مناسب و استاندارد، طبق ضوابط تامین شده باشد.

ل.م .۱۳۵۴/ ا.ب. ۱۳۵۱


( ۲ )