حضور وزیر تحقیقات، فناوری و آموزش عالی اندونزی در دانشگاه شیراز

۲۳ مهر ۱۳۹۶ | ۱۴:۴۶ کد : ۳۴۷۲۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۷۴
دکتر محمد نصیر، وزیر تحقیقات، فناوری و آموزش عالی اندونزی با هیئت رئیسه دانشگاه شیراز دیدار و پیرامون گسترش و تعمیق همکاری های علمی مشترک تبادل نظر کرد.
حضور وزیر تحقیقات، فناوری و آموزش عالی اندونزی در دانشگاه شیراز

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این دیدار دکتر محمد نصیر اظهار امیدواوری کرد؛ این سفر، زمینه مناسبی برای همکاری‌های علمی میان دانشگاه شیراز و دانشگاه‌های اندونزی فراهم کند.

وی با بیان اینکه در زمینه های مختلف ازجمله حمل و نقل، علوم و کشاورزی، فناوری اطلاعات، نانو تکنولوژی و بیوتکنولوژی، هوافضا، انرژی های تجدید پذیر، انرژی خورشیدی، بهداشت و صنایع دارویی؛ بستر مناسبی برای همکاری های مشترک وجود دارد افزود: این همکاری‌ها می‌تواند در قالب طرح‌های مشترک تحقیقاتی و تبادل استاد و دانشجو اجرایی شود.

وزیر تحقیقات، فناوری و آموزش عالی اندونزی گفت: روابط علمی اندونزی و ایران باید از شرایط موجود به سطح بالاتری ارتقا یابد و ما علاقه‌مندیم تقویت روابط علمی با ایران را در حوزه‌های مختلف پیگیری کنیم.

دکتر سید علی اکبر صفوی، قائم مقام رئیس دانشگاه شیراز نیز ضمن معرفی بخشی از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های دانشگاه شیراز گفت: بر اساس رتبه‌بندی جهانی تایمز، دانشگاه شیراز، برترین دانشگاه جامع جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌رود و در رتبه بندی نیچر هم دانشگاه شیراز، اولین دانشگاه ایران است.

وی ادامه داد: بیش از نیمی از دانشمندان برتر جهان اسلام، در دانشگاه شیراز مشغول تدریس و پژوهش هستند که این نشان از پایبندی دانشگاه شیراز به ارزش‌های آکادمیک است.

دکتر صفوی تصریح کرد: قراردادهای متعدد علمی با کشورهای مختلف توسط دانشگاه شیراز به امضا رسیده و گسترش فعالیت‌های علمی بین المللی در دستور کار دانشگاه شیراز قرار دارد.

وی با تاکید بر آمادگی دانشگاه شیراز برای انتقال تجربیات به همتایان اندونزیایی گفت: دانشکده ها و مراکز تحقیقاتی پژوهشی دانشگاه شیراز می‌توانند در این زمینه نقش آفرینی کنند و امیدوارم سفر وزیر علوم اندونزی، نقطه عطفی برای پیشرفت‌های آتی باشد.

در ادامه این نشست، روسای دانشگاه‌های اندونزی و روسای دانشکده‌های دانشگاه شیراز به معرفی اجمالی مراکز علمی تحت مدیریت خود پرداختند و مقرر شد برای اجرای شدن تفاهم نامه‌ها، نشست‌های بعدی با حضور مسئولان دانشگاه‌های اندونزی و دانشگاه شیراز برگزار شود.

در این نشست جمعی از مسئولان دانشگاه‌های برتر جمهوری اندونزی و روسای دانشکده‌های دانشگاه شیراز نیز حضور داشتند.

ل.م .۵۴/ ر.ب ۴۵