پذیرش ۱۳ واحد فناور جدید در مرکز رشد فناوری دانشگاه سمنان

۲۳ مهر ۱۳۹۶ | ۱۴:۲۱ کد : ۳۴۷۱۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۹۷
در شش ماه نخست سال جاری، ۱۳ واحد فناور پس از دفاع از ایده محوری خود توانستند در مرکز رشد فناوری دانشگاه سمنان پذیرش و فعالیت خود را آغاز کنند .
پذیرش ۱۳ واحد فناور جدید در مرکز رشد فناوری دانشگاه سمنان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکترمحمد صادق ولی پور مدیر مرکز رشد فناوری دانشگاه سمنان، با اعلام این خبر گفت: از این تعداد، ۱۰ واحد فناور در دوره پیش رشد، دو واحد فناور در دوره رشد و یک واحد فناور در کانون شکوفایی و خلاقیت پذیرش شدند.

وی با بیان اینکه چهار واحد فناور هم توانستند از دوره پیش رشد به دوره رشد ارتقا یابند، افزود: واحدهای فناور پذیرفته شده در حوزه های مختلف برق و الکترونیک، مکانیک، شیمی، علوم انسانی، مهندسی مواد و IT فعالیت دارند.

دکتر ولی پور حمایت از ایده هایی را که قابلیت تجاری سازی دارند، در ایجاد اشتغال و رفع مشکل بیکاری بسیار مهم دانست و اظهارداشت: دانشگاه سمنان با حمایت های مادی و معنوی از واحدهای فناور مستقر در مرکز رشد در جهت تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی تلاش می کند.

مدیرمرکز رشد فناوری دانشگاه سمنان خاطرنشان کرد: دانشجویان، فارغ التحصیلان و افراد دارای ایده می توانند جهت پذیرش، حمایت از طرح های خلاقانه و تجاری سازی ایده های نوآورانه خود به مرکز رشد فناوری دانشگاه سمنان مراجعه و یا با شماره تلفن ۳۳۳۳۷۱۷۲- ۰۲۳ تماس بگیرند.

هم اکنون ۱۵۰ واحد فناور در دو مرحله پیش رشد و رشد در مرکز رشد فناوری دانشگاه سمنان مستقر و مشغول فعالیت هستند.

ل.س ۴۲/ ر.ب ۴۵

کلید واژه ها: سمنان