برای اولین بار در ایران،

استفاده از دستگاه کودساز صنعتی، محصول پارک علم و فناوری البرز

۲۲ مهر ۱۳۹۶ | ۱۵:۲۹ کد : ۳۴۶۸۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۸۵
برای اولین بار در ایران، دستگاه کودساز (کمپوستر) صنعتی بدون تولید شیرابه و بو از پسماندهای آلی محصول شرکت دانش بنیان ستاره آریا نوین آیلین به منظور کمک به گسترش فرهنگ زیست محیطی و جهت استفاده درحوزه پسماند مدارس، در مجتمع دخترانه غیر دولتی صبا منطقه ۴ تهران نصب و راه اندازی شد.
استفاده از دستگاه کودساز صنعتی، محصول پارک علم و فناوری البرز

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، حمید عباسعلی زاده مدیر عامل شرکت دانش بنیان ستاره آریا نوین آیلین عضو پارک علم و فناوری البرز و تنها تولید کننده دستگاه بیوکمپوستر (تبدیل پسماندهای خانگی، اداری و صنعتی تر به کود) در این خصوص اظهار داشت: این دستگاه با عملکرد هوازی حرارتی و بیوتکنولوژیکی خود قادر است پسماندهای آلی را بدون تولید شیرابه و بو تبدیل به کودهای مورد استفاده در امرکشاورزی و باغبانی کند.

مدیر عامل شرکت دانش بنیان ستاره آریا نوین آیلین در ادامه با بیان این موضوع که دانش‌آموزان آینده سازان جامعه هستند تصریح کرد: انتخاب مدرسه به عنوان پایلوت نصب و راه‌اندازی دستگاه کمپوستر از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. مسلماً به منظور نهادینه شدن فرهنگ های محیط زیستی در جامعه بایستی از سنین کودکی و نوجوانی آموزش های لازم را آغاز کرد.

نصب و راه‌اندازی اولین نمونه دستگاه کمپوستر در حوزه پسماند مدارس برای اولین بار در ایران در مجتمع آموزشی دخترانه صبا، موضوعی بود که عباسعلی زاده به آن اشاره کرد و افزود: به جرات می‌توان گفت که نصب و راه اندازی این دستگاه در مدارس، نه تنها یک گام موفق در امر فرهنگ سازی حفظ محیط زیست در کشور است بلکه می تواند راهی برای گسترش و توسعه صادرات این محصول و فرهنگ محیط زیست به کشورهای مجاور نیز باشد.

در پایان با حضور مدیران و معاونان این مجتمع، از دستگاه کودساز (کمپوستر) صنعتی رونمایی و راه اندازی شد.

ل.م. ۵۴/ ر.ب ۱۳۴۵

 

 


( ۱ )