افتتاح شاخه مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری در مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس

۲۷ مرداد ۱۳۹۵ | ۱۲:۳۹ کد : ۳۴۶۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۱۷
شاخه مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری درمرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس افتتاح شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین مراسم ابتدا دکتر کوروش کمالی سروستانی رئیس مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس...
شاخه مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری درمرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین مراسم ابتدا دکتر کوروش کمالی سروستانی رئیس مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس ضمن خیرمقدم و اشاره به این نکته که سازمان اسناد و کتابخانه ملی مؤسسه ای آموزشی، علمی، پژوهشی و خدماتی است که در دو بخش کتابخانه ملی و اسناد ملی به فعالیت تخصصی می پردازد و همواره برای همکاری با سازمان های اطلاع رسانی آمادگی دارد، از تلاش های مدیران مرکز منطقه ای به خاطر تسهیل روند دایر کردن شاخه مرکز دراین سازمان و ارائه خدمات به جامعه علمی کشور تشکر و قدردانی کرد.
درادامه دکترمحمدجواد دهقانی رئیس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری با اشاره به اهمیت اطلاع رسانی در دنیای امروز و بیان این نکته که وظیفه خطیر اطلاع رسانی درسطح کشور و منطقه برعهده مرکز منطقه ای می باشد، گفت: مرکز منطقه ای آمادگی دارد تا شاخه خود را در تمام دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی افتتاح کند.
با راه اندازی شاخه مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری در مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس، امکان استفاده از تمامی چهار میلیون مدرک علمی و منابع اطلاعاتی به زبان های فارسی و انگلیسی و عربی برای مراجعان به این کتابخانه فراهم شده است.
از این پس مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس همچون سایر شاخه های مرکز منطقه ای در کشور، دسترسی وسیع بدون محدودیت به متن کامل مقالات الکترونیکی فارسی، مقالات الکترونیکی عربی، مقالات کنفرانس ها، اطلاعات کتاب شناختی و متن کامل برخی از پایان نامه های انگلیسی و محتوای پایگاه های موضوعی موجود در وب سایت مرکز منطقه ای را خواهند داشت.
این منابع شامل بیش از ۲ میلیون مقاله انگلیسی، ۲۴ هزار عنوان مقاله عربی از کشورهای اسلامی،۸۳۰ هزار مقاله فارسی، ۴۶هزار کتاب، ۶۳ هزار مقاله از کنفرانس ها، نقشه ها، پایان نامه ها، ۳۶هزار طرح تحقیقاتی درقالب چکیده و یا متن کامل، ۵۸ هزار عنوان مقاله روزنامه ها است.