• ENGLISH
  • پنجشنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۶
  • آ + آ -

معاون دانشجویی دانشگاه تهران: صندوق رفاه دانشجویان کمک‌ های بی‌سابقه ای در دو سال گذشته به دانشگاه‌ها داشته است

۱۹ مهر ۱۳۹۶ | ۱۵:۳۰ کد خبر : ۳۴۶۳۶ اخبار دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی و فناوری
تعداد بازدید:۱۱۲
حسن به‌نژاد معاون دانشجویی دانشگاه تهران و رئیس سازمان خدمات دانشجویی این دانشگاه با اشاره به اقدامات خوب صندوق رفاه در دو سال گذشته گفت: صندوق رفاه دانشجویان کمک‌ های بی‌سابقه ای در دو سال گذشته به دانشگاه‌ها داشته است.
معاون دانشجویی دانشگاه تهران: صندوق رفاه دانشجویان کمک‌ های بی‌سابقه ای در دو سال گذشته به دانشگاه‌ها داشته است

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، به‌نژاد در آیین بهره برداری از طرح‌های رفاهی این دانشگاه گفت: شرایطی که در گذشته در خوابگاه های این دانشگاه وجود داشت در شأن دانشجویان دانشگاه تهران نبود و تلاش کردیم این روند را اصلاح کنیم.

وی افزود: بودجه دانشجویی و یارانه غذایی این دانشگاه ۱۰ درصد افزایش یافته است، اما در مجموع و به دلیل تورم می توان گفت این بودجه مشابه سال ۹۰ است.

معاون دانشجویی دانشگاه تهران با اشاره به اقدامات خوب صندوق رفاه در دو سال گذشته گفت: صندوق رفاه با اقدامات موثری که داشته سقف وام‌ها را افزایش داده، در سال ۹۳ تنها سه میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اعتبارات از سوی صندوق رفاه به این دانشگاه اختصاص یافت که اکنون این رقم فقط در ۶ ماهه اول سال جاری به ۲۰ میلیارد تومان رسیده است.

به نژاد اظهارداشت: مدیریت سبز در خوابگاه ها از برنامه های این دانشگاه است که از سال گذشته آغاز شده و در سال جاری نیز با اولویت دنبال می شود.

معاون دانشگاه و رئیس سازمان خدمات دانشجویی دانشگاه تهران، ساخت آب‌نما، تعمیرات و نقاشی کلیه ساختمان‌ها نصب تجهیزات ورزشی در فضای روباز، تعمیرات کلی سلف سرویس خوابگاه و سیستم گرمایشی و سرمایشی را نیز از اقدام صورت گرفته در خوابگاه دخترانه چمران توصیف کرد.

وی همچنین پروژه بازسازی و نوسازی تالار اندیشه کوی دانشگاه تهران و بازسازی کامل خوابگاه‌های دکترحسابی، امین، اسکو و نصرت را از دیگر کارهای صورت گرفته برشمرد.

به‌نژاد تاکید کرد: تاکنون ۱.۵ میلیارد تومان هزینه برای ساخت درمانگاه خوابگاهی این دانشگاه اختصاص یافته است که امیدواریم در ترم جاری این درمانگاه افتتاح شود.

همچنین دراین مراسم از طرح های بازسازی خوابگاه های کوی پسران، ادامه ساخت درمانگاه کوی پسران، بازسازی خوابگاه کوی فاطمیه دختران، بازسازی و محیط سازی خوابگاه چمران دختران و خوابگاه های سطح شهر دانشگاه تهران نیز بازدید شد.

گفتنی است در پایان این مراسم با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان امور دانشجویان، مشاوروزیر و رئیس صندوق رفاه دانشجویان، رئیس دانشگاه تهران و معاون دانشجویی این دانشگاه، ۱۲ طرح رفاهی دانشگاه تهران واقع در کوی دانشگاه به بهره‌برداری رسید.

ل.س ۱۳۴۲/ ع.ع ۱۳۵۷

کلید واژه ها: دانشگاه تهران