دومین همایش مدیریت منابع آب نواحی ساحلی دردانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری برگزارمی شود

۱۹ مهر ۱۳۹۶ | ۱۵:۲۴ کد : ۳۴۶۳۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۴۰
دومین همایش مدیریت منابع آب نواحی ساحلی درتاریخ ۲۰ مهرماه سال جاری دردانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری برگزارمی شود.
دومین همایش مدیریت منابع آب نواحی ساحلی دردانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری برگزارمی شود

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتربهمنیار رئیس همایش مدیریت منابع آب نواحی ساحلی با اشاره به اهمیت برگزاری این همایش و همچنین روند کاهش نزولات جوی در سال‌های اخیر عنوان داشت: رشد جمعیت، برداشت بی رویه از منابع آب زیرزمینی و استفاده بی رویه از کودهای شیمیایی و سموم دفع آفات اثرات قابل ملاحظه و مخربی بر منابع آب گذاشته است.

وی با بیان اینکه رخداد پدیده تغییر اقلیم بر تغییرات مکانی و زمانی منابع و مصارف و همچنین وقوع سیلاب ها موثر می باشد، افزود: با توجه به شیب کم اراضی ساحلی، عبور رودخانه ها از نواحی مسکونی، جمعیت با تراکم زیاد و وجود آب شور دریا در مجاورت آنها، نواحی ساحلی را از دیگر مناطق متفاوت می سازد.

دکتربهمنیار گفت: گروه مهندسی آب دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری دومین همایش مدیریت منابع آب نواحی ساحلی را ۲۰ مهرماه در پنج محور با عنوان های مدیریت یکپارچه منابع آب، آبیاری و زهکشی، سیلاب (فرصت ها و چالش ها)، محیط زیست، تغییر اقلیم برگزار می کند که از محورهای ویژه این همایش به احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی، روش‌های نوین برای مقابله با تهدیدات ناشی از بحران آب، انتقال آب بین حوضه ای می توان اشاره کرد.

وی در پایان اظهارامیدواری کرد که با همکاری و مشارکت پژوهشگران، مدیران و کارشناسان حوزه‌های مرتبط در ارائه دستاوردهای علمی و اجرایی و همچنین حضور در همایش، گام مثبتی در زمینه مدیریت منابع آب در نواحی ساحلی برداشته شود.

ل.س ۱۳۴۲/ ع.ع ۱۳۵۷

کلید واژه ها: ساری