افتتاح دوازدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان کشور در دانشگاه شهید بهشتی

۱۸ مرداد ۱۳۹۳ | ۱۴:۲۲ کد : ۳۴۵۰ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۹۳۸
دوازدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور با حضوردکتر رضا فرجی دانا وزیر علوم تحقیقات و فناوری، دکتر محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان و به میزبانی دانشگاه شهی...
افتتاح دوازدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان کشور در دانشگاه شهید بهشتی
دوازدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور با حضوردکتر رضا فرجی دانا وزیر علوم تحقیقات و فناوری، دکتر محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان و  به میزبانی دانشگاه شهید بهشتی افتتاح شد .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم  ،در مراسم افتتاح این المپیاد ورزشی که با حضور دکتر مجتبی صدیقی رئیس سازمان امور دانشجویان ، خان محمدی فرماندار شمیرانات  و دکتر محمد پور کیانی مدیرکل تربیت بدنی وزارت علوم برگزار شد ، دکترطهرانچی رئیس دانشگاه شهید بهشتی و رئیس دوازدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور در سخنانی با اشاره به اهمیت این رویداد بزرگ ورزشی به عنوان بزرگ ترین رخداد ورزشی دانشجویی در کشور گفت: این المپیاد بزرگ ترین رویداد ورزشی دانشجویی در سراسر کشور است که از اهمیت بالایی برخوردار است.
وی در ادامه  گفت: این رخداد ورزشی را در حالی آغاز می کنیم که از سوی رژیم غاصب صهیونیستی کشتار بی رحمانه کودکان و زنان در غزه همچنان ادامه دارد و شعار امروز ورزشکاران دانشجوی حاضر در این المپیاد پیامی به تمام بیدادگران خواهد بود که غزه تنها نیست و امروز که در کشورهای همسایه  عده ای با افراط گری سعی دارند امنیت کشورهای منطقه را برهم زنند ما در این المپیاد همراه با سخن رئیس‌جمهوری کشورمان که در اولین حضور خود در سازمان ملل اعلام کرد ، همگان را به مبارزه با استکبار دعوت می کنیم .
دکتر طهرانچی افزود: این المپیاد از تمام دانشجویان سراسر کشور تشکیل شده و در فضای پرنشاط در کنار پیشرفت علمی در جامعه نقش بزرگی خواهد داشت و ما امروز شاهدیم در نظام آموزش عالی این المپیاد نماد توجه ویژه به ورزش و در کنار آن دید فرهنگی است .
رئیس دانشگاه شهید بهشتی تصریح کرد: فرهنگ و ورزش با هم تلاقی دارند که باید الگوی مناسب برای کشور باشند و امیدواریم این المپیاد که با حضور دختران دانشجو آغاز شده است و پیام آن احترام جامعه اسلامی به زن و تکریم اوست در دنیایی که به زن به دید افراط و تفریط نگاه می کنند گامی موثر در این زمینه بردارد .