قرائت سی و ششمین بیانیه صلح ژنو توسط دانشجوی رشته مطالعات زنان دانشگاه الزهرا(س)

۰۷ مهر ۱۳۹۶ | ۱۳:۰۱ کد : ۳۴۴۰۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۷۸
پنل «توانمندسازی زنان قربانی ترور ضرورتی برای آینده بشر»، با همکاری انجمن میراث مادران و انجمن نگهبان در سی و ششمین اجلاس شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در ژنو ۱۳۹۶برگزارشد.
قرائت سی و ششمین بیانیه صلح ژنو توسط دانشجوی رشته مطالعات زنان دانشگاه الزهرا(س)

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این میزگرد شخصیت‌ها و استادانی از اسپانیا، انگلستان، کامرون، ایران و همچنین چند تن از خانواده‌های قربانیان ترور حضور داشته و به ایراد سخنرانی پرداختند.

در این پنل منصوره کرمی، همسر شهید دکتر علی محمدی از شهدای هسته ای و فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته مطالعات زنان دانشگاه الزهرا(س) به عنوان یکی از زنان قربانی ترور و عضو انجمن دفاع از قربانیان سخنرانی کرد.

. وی با اشاره به لزوم توانمندسازی زنان قربانی ترور بیان داشت: زن پایه و اساس زندگی اجتماعی است. اگر زن سالم باشد، می‌تواند فرزندان سالم و شاد و عاری از خشونت را تحویل جامعه دهد. اما اگر زنان خود دچار مشکلات روحی و روانی باشند، هرگز جامعه هم روی خوش نمی‌بیند، زیرا آن زنان، فرزندان بیمار و شرور و خشونت‌گرا تحویل جامعه خواهند داد.

در پایان این پنل زهرا سبحانی- مدیرعامل انجمن دفاع از قربانیان تروریسم و دانشجوی ارشد رشته مطالعات زنان دانشگاه الزهراء(س)- بیانیه و طرح انجمن در حمایت از زنان قربانی ترور را قرائت کرد.


( ۱ )