افتتاح بیش از یکصد و هفتاد وهفت هزار متر مربع پروژه های عمرانی دانشگاهی در ایام بزرگداشت دو هفته دولت

۲۵ مرداد ۱۳۹۳ | ۱۴:۰۸ کد : ۳۴۳۴ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۷۵۷
94 پروژه عمرانی دانشگاهی وپژوهشی به مساحت 177137 متر مربع در ایام بزرگداشت دو هفته دولت به بهره برداری می رسد . به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،این طرح های عمرانی در قالب پروژه های آموزشی ، پژوهش...
افتتاح بیش از یکصد و هفتاد وهفت هزار متر مربع پروژه های عمرانی دانشگاهی در ایام بزرگداشت دو هفته دولت
94 پروژه عمرانی دانشگاهی وپژوهشی به مساحت 177137 متر مربع در ایام بزرگداشت دو هفته دولت به بهره برداری می رسد .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،این طرح های عمرانی در قالب پروژه های آموزشی ، پژوهشی ، اداری ، خوابگاهی ، کتابخانه و اماکن مذهبی و فرهنگی و محوطه سازی در 26 دانشگاه و موسسه آموزش عالی کشور با صرف هزینه ای بالغ بر 1375040 میلیون ریال از محل بودجه های عمومی ، در آمد های اختصاصی ، بودجه های استانی ، ردیف های متمرکز ، بنیاد های خیرین آموزش عالی ، وزارت نفت و سفر های مقام معظم رهبری ساخته شده است .
عمده این پروژه های عمرانی در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان های اصفهان ، کردستان ، کرمان ، چهار محال و بختیاری ، قم و خراسان جنوبی  به بهره برداری می رسند .
بنا بر این گزارش 45208 مترمربع از این طرح های عمرانی آماده بهره برداری در دانشگاه های کشور به فضاهای آموزشی اختصاص یافته و 9675 مترمربع از آن به اماکن پژوهشی و فناوری تعلق دارد فضاهای ورزشی به متراژ 40255 مترمربع ، بخش های اداری 19383 مترمربع  ، فضاهای خوابگاهی 42607 مترمربع و فضاهای مربوط به کتابخانه ، نمازخانه و سایر فضاهای فرهنگی و مذهبی نیز 20009 مترمربع را به خود اختصاص داده اند .
گفتنی است تعدادی از این طرح های عمرانی در طول ایام بزرگداشت دو هفته دولت   از 24 مرداد تا 8 شهریور با حضور مسئولان وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری به بهره برداری می رسند .