افتتاح بخش توسعه ای مرکز مشاوره دانشگاه فردوسی مشهد

۲۴ بهمن ۱۳۹۴ | ۱۲:۱۰ کد : ۳۴۲۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۸۷
بخش توسعه ای مرکز مشاوره دانشگاه فردوسی مشهد با حضور مدیر دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم، اعضای هیأت رئیسه و کارکنان مرکز مشاوره دانشگاه  فردوسی مشهد افتتاح شد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، د...
افتتاح بخش توسعه ای مرکز مشاوره دانشگاه فردوسی مشهد
بخش توسعه ای مرکز مشاوره دانشگاه فردوسی مشهد با حضور مدیر دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم، اعضای هیأت رئیسه و کارکنان مرکز مشاوره دانشگاه  فردوسی مشهد افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر کافی، رئیس دانشگاه فردوسی مشهد با تبریک ایام دهه فجر به کارکردهای چندگانه مرکز مشاوره اشاره کرد و گفت: مرکز مشاوره تنها مرکز حل مشکلات اجتماعی و روحی نیست ، بلکه بسیاری از مشکلات آموزشی دانشجویان نیز در این مرکز حل و فصل می شود.
وی از دکتر جواهری، از نخستین کارکنان این مرکز یاد و خاطرنشان کرد: مرکز مشاوره دانشگاه فردوسی مشهد با امکانات محدود و در سال 1370 آغاز به کار کرد و تاکنون پیشرفت های زیادی داشته است.
رئیس دانشگاه فردوسی مشهد با تاکید بر گسترش چتر حمایتی و حوزه خدمات مرکز مشاوره یادآور شد: دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد سرمایه های این کشور هستند و تلاش تمام دانشگاهیان باید مبنی بر حل مشکلات دانشجویان باشد.
وی با تشکر از خدمات دست اندرکاران مرکز مشاوره ابراز امیدواری کرد در آینده ای که سرشار از امید است مرکز مشاوره دانشگاه فردوسی مشهد بتواند خدمات بیشتری ارائه دهد.
در ادامه دکتر حمید یعقوبی، مدیر دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم با اشاره به اینکه مشاوره دانشجویی در ایران نزدیک به 50 سال قدمت دارد، گفت: بحث گسترش آسیب های اجتماعی در بین جوانان، لزوم ایجاد مرکز مشاوره دانشجویی را به وجود آورده است.
وی با اشاره به حضور ایران در دوران گذار اظهار کرد: در ماه های اخیر نیز طبق گزارش که به حضور مقام معظم رهبری داده شد، ایشان بر لزوم ایجاد سازمان آسیب های اجتماعی تاکید داشته اند.
دکتر یعقوبی با بیان اینکه مشاوره خود را به ساختار دانشگاهی و غیر دانشگاهی تحمیل کرده است، یادآور شد: مرکز مشاوره دانشگاه فردوسی مشهد یکی از مراکز فعال مشاوره ای در کشور است و همواره جزو برترین مراکز می باشد.
وی با تاکید بر اهمیت واحد بهداشت دانشگاه ها خاطر نشان کرد: بهداشت فردی، محیطی و حرفه ای باید در دانشگاه به صورت جدی پیگیری شود.
در ادامه دکتر شاهسونی، معاون دانشجویی پیشین دانشگاه فردوسی مشهد که انجام عملیات توسعه ای مرکز در دوران مدیریت وی انجام شده، با اشاره به اینکه فضای مرکز مشاوره در دانشگاه به یک چالش مهم تبدیل شده بود، گفت: جوانان در دوران دانشجویی آسیب های خاص خودشان را دارند و باید به مسائل آنها رسیدگی کرد.
دکتر شاهسونی به اقدامات دیگر معاونت دانشجویی اشاره و اظهار کرد: تجهیز پیست دو و میدانی دانشگاه و احداث غذاخوری میلاد از دیگر فعالیت های این معاونت است که در آینده افتتاح خواهد شد.
گفتنی است در بخش توسعه ای مرکز مشاوره دانشگاه فردوسی مشهد 183 مترمربع به فضای مرکز اضافه شده که برای انجام جلسات کارگاهی و اتاق های مشاوره استفاده شده است.