افتتاح باشگاه استعدادهای درخشان دردانشگاه خوارزمی

۲۸ بهمن ۱۳۹۴ | ۱۳:۳۷ کد : ۳۴۲۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۴۹
به همّت معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه خوارزمی و باحضور دکترسبحان اللهی سرپرست دانشگاه، دکترکیوانی معاون آموزشی ، دکترجهان پناه رئیس بنیاد نخبگان استان البرز و جمعی از نخبگان و دانشجویان افتتا...
به همّت معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه خوارزمی و باحضور دکترسبحان اللهی سرپرست دانشگاه، دکترکیوانی معاون آموزشی ، دکترجهان پناه رئیس بنیاد نخبگان استان البرز و جمعی از نخبگان و دانشجویان افتتاح باشگاه استعدادهای درخشان دردانشگاه خوارزمی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین مراسم دکترسبحان اللهی ضمن خوش آمدگویی به حاضران گفت: استفاده از استعدادها برای سازمان و جامعه منشأ آثار زیادی در توسعه علم و تکنولوژی است.
وی افزود: در بحث کارآفرینی برخی افراد با پتانسیل های بالا می توانند به ارتقای دانشگاه کمک کنند و ایده ها و نظرهایشان ثمربخش باشد. در واقع بخش استعدادهای درخشان در ارتباط با کارآفرینی به صورت عملی و کاربردی می تواند مؤثر واقع شود.
وی در پایان اظهارامیدواری کرد : افتتاح باشگاه استعدادهای درخشان که یکی از اقدامات اساسی دانشگاه است بتواند در کمک به توسعه دانش و فناوری نقش مهم خود را ایفا کند..
درادامه دکترجعفر کیوانی معاون آموزشی دانشگاه خوارزمی گفت: دانشگاه خوارزمی با توجه به قدمت و جامعیتی که دارد، در برنامه 10 ساله، باید جزو 10 دانشگاه برتر کشور باشد.
وی افزود: کشور ما دارای یک برنامه چشم انداز 20 ساله است که در پایان آن یعنی سال 1404 ایران باید به کشوری پیشرفته و مبتنی بر دانایی تبدیل شود.
دکترکیوانی تصریح کرد: افتتاح باشگاه استعدادهای درخشان دانشگاه، کار جدیدی است که امیدواریم با تعیین مدیر آن، در زمینه شناسایی و هدایت استعدادهای درخشان گام‌های بلندی بردارد.
وی ویژگی های استعدادهای درخشان را انگیزش، علاقه به فعالیت های علمی ، مهارت های ارتباطی، توانایی حل مسئله، حافظه قوی، کنجکاوی زیاد، قدرت استدلال ،خلاقیت، شوخ طبعی، پاسخگویی به محرک های بیرونی، حساسیت به عوامل محیطی و بصیرت استثنایی عنوان کرد.
دکترکیوانی اولین اقدام باشگاه استعدادهای درخشان را شناسایی این استعدادها عنوان کرد و افزود: در قدم اول این شناسایی را بر مبنای فعالیت‌های علمی دانشجو و انتخاب دانشجویان برتر هر دوره قرار داده‌ایم، این شیوه ابتدایی است و با راه‌اندازی باشگاه، شیوه‌های نوین را در کنار آن قرار خواهیم داد.
معاون آموزشی دانشگاه خوارزمی در پایان گفت: مهم ترین اقدامی که برای هر استعداد درخشان می‌توان انجام داد، هدایت وی در مسیر مشخص و درست است تا تأثیر خود را بر جامعه اعمال کند و در خدمت جامعه قراربگیرد.
سپس دکتربهمن نادری مدیر باشگاه استعدادهای درخشان درباره اهداف این باشگاه، اهمیت و جایگاه و شیوه کار آن و تسهیلاتی که برای دانشجویان برتر درنظر دارد سخن گفت و در پایان به تمام دانشجویان رتبه های نخست دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد، هدایایی تقدیم شد.