برنامه گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس دردانشگاه تبریز برگزارشد

۰۱ مهر ۱۳۹۶ | ۱۴:۳۱ کد : ۳۴۱۶۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۶
برنامه گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس با تجلیل از رزمندگان، جانبازان، آزادگان و ایثارگران دانشگاه تبریز برگزارشد.
برنامه گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس دردانشگاه تبریز برگزارشد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترعلیرضا بیگی نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر درمجلس شورا اسلامی دراین مراسم گفت: دفاع مقدس از معنوی ترین دوران انقلاب بود و با پیروزی در آن به جهانیان ثابت کردیم که ایران اسلامی، قدرت تعیین کننده در منطقه و جهان است.

وی با بیان اینکه در جهان امروز هم داعش، مولود سیاست های آمریکا است، افزود: مشکل ایران با آمریکا تنها مشکل مسائل جزیی نیست، بلکه آمریکا همواره سعی داشته است ایران را به عنوان مخلّ امنیت در منطقه معرفی کند و تمام ناامنی ها را به ما نسبت دهد، اما می بینیم که در محاسبات خود دچار اشتباه شده و ایران، یکی از وزنه های اصلی معادلات نظم منطقه و جهان است.

همچنین دکترمحمدرضا پورمحمدی رئیس دانشگاه تبریز نیز دراین مراسم،  ضمن تبریک آغاز هفته دفاع مقدس و گرامیداشت یاد و خاطره  شهداء و امام راحل عظیم الشان گفت: هشت سال دفاع مقدس ، یکی از حساس ترین برهه های انقلاب شکوهمند جمهوری اسلامی بود که در کنار سختی ها و مشقات، باعث همدلی و وحدت بین مردم شد و تربیت جوانانی شد که انقلاب را بیمه کردند.

وی افزود: اگر ما بخواهیم نمادهای ایثار، شهامت و شهادت را ترسیم کنیم، همه اینها را می توانیم در دوران دفاع مقدس و تمثال شهدا و ایثارگران ببینیم و با ادامه راه آنها، دین خود را نسبت به اسلام و انقلاب ادا کنیم.

همچنین درادامه این برنامه، دکترصمد بهروز و محمدرضا محمدی، از رزمندگان دفاع مقدس به خاطره گویی پرداختند.

در پایان این مراسم از 10 نفر از جانبازان، آزادگان و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس تجلیل شد.

کلید واژه ها: تبریز