بازدید معاون آموزشی دانشگاه خوارزمی از پارک علم و فناوری مالزی

۰۱ مهر ۱۳۹۶ | ۱۴:۲۴ کد : ۳۴۱۶۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۷۰
معاون آموزشی دانشگاه خوارزمی و نمایندگان دانشگاه صنعتی اصفهان و جهاد دانشگاهی از پارک علم و فناوری مالزی واقع در حومه کوالالامپور بازدید و با معاون فناوری این پارک و سه تن دیگر از مدیران آن دیدار و گفت و گو کردند.
بازدید معاون آموزشی دانشگاه خوارزمی از پارک علم و فناوری مالزی

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین نشست، معاون فناوری پارک علم و فناوری مالزی روند تشکیل شرکت‌های دانش بنیان را در این پارک تشریح کرد و حمایت‌های پارک از فناوران را برشمرد.

مدیر مرکز رشد شرکت‌های دانش‌بنیان که با هدف حمایت از ایجاد و رشد پایدار استارت آپ‌ها و شرکت‌های‌دانش بنیان دراین پارک تشکیل شده است، گفت: این مرکز فضای کار دایمی به شرکت‌ها نمی‌دهد، اما فضای لازم برای تشکیل جلسات و نشست‌ها با مشتریان را در اختیار آنان قرار می‌دهد و از نظر فنی و لجستیک آنان را حمایت می کند، در شکل گیری و ثبت شرکت و نیز گرفتن وام از دولت راهنمایی‌ها و کمک‌های لازم را به آنها ارائه می‌کند، آموزش‌های لازم را به کارکنان آنها می‌دهد، در طول کار عملکرد آنها را پایش می‌کند و مشاوره‌های لازم را برای اثربخش و پایدار بودن به آنها می‌دهد.

وی افزود: مهم‌ترین کمکی که پارک به استارت آپ‌ها می‌کنند این است که امکانات لازم برای تولید تعداد محدود اولیه‌ محصول نوآورانه‌ آنها را در اختیارشان قرارمی‌دهد تا بتوانند محصول خود را به بازار معرفی کنند تا زمینه برای تولید انبوه و فروش آنها در خارج از پارک با سرمایه‌گذاری خصوصی فراهم شود.

گفتنی است پس ازاین نشست، از چند بخش پارک از جمله کارگاه فنی قطعه‌سازی شامل دستگاه CNC و چند دستگاه دیگر برای خم کردن و شکل دادن به قطعات، کارگاه ساخت ربات و  پروتز و آزمایشگاه‌های گلخانه‌ای برای پرورش گیاهان دارویی و خاص بازدید شد و در همه‌ بخش‌ها مسئولان توضیحات لازم را ارائه کردند.

کلید واژه ها: خوارزمی