انعقاد تفاهم نامه همکاری دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان آذربایجان شرقی و دانشگاه صنعتی سهند

۲۹ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۶:۲۲ کد : ۳۴۱۰۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۰۷
با حضور مهندس نواداد معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار، دکتر قالیچی رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان آذربایجان‌شرقی؛ دکتر آذری خسروشاهی رئیس دانشگاه صنعتی سهند و جمعی از مقامات و روسای دانشگاه‌های استان آذربایجان شرقی بین دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان آذربایجان شرقی و دانشگاه صنعتی سهند تفاهم نامه‌ای منعقد شد.
انعقاد تفاهم نامه همکاری دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان آذربایجان شرقی و دانشگاه صنعتی سهند

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، این تفاهم نامه در راستای اجرای فرامین مقام معظم رهبری مبنی بر تحقق شعار سال1396 "اقتصاد مقاومتی: تولید - اشتغال" و سیاست‌های دولت تدبیر و امید، درخصوص توجه ویژه به اشتغال و کارآفرینی منعقد شد.

در این مراسم دکتر قالیچی ضمن اشاره به توانمندسازی مهارت دانش آموختگان دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: عقد تفاهم‌نامه با ارگان‌های متولی آموزش‌های مهارتی و کارآفرینی، از لازمه‌های اجرای فرامین و تاکیدات مقام معظم رهبری است.

گفتنی است این تفاهم نامه با هدف ارتقای سطح آموزشی مهارتی دانشجویان و دانش‌آموختگان، شناسایی و استفاده از پتانسیل‌های موجود، ارائه الگوی مناسب توسعه آموزش‌های مهارتی به شیوه نوین و تحقّق اهداف تبیین شده آموزش‌های مهارتی در برنامه ششم توسعه کشور به امضای طرفین رسید.