بهره‌برداری از ظرفیت شرکت‌های فناور پارک علم و فناوری خراسان درجهت رفع نیازهای آستان قدس رضوی

۲۹ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۵:۴۴ کد : ۳۴۰۸۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۰۰
دکتر قدیری ابیانه مشاور تولیت و مدیر فناوری اطلاعات و فضای مجازی آستان قدس رضوی و هیئت همراه از شرکت های فناور پارک علم و فناوری خراسان بازدید کرد و به بحث و تعامل با سایر شرکت‌های این پارک پرداخت.
بهره‌برداری از ظرفیت شرکت‌های فناور پارک علم و فناوری خراسان درجهت رفع نیازهای آستان قدس رضوی

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در ابتدای جلسه دکتر سید حسن علم الهدایی رئیس پارک علم و فناوری خراسان ضمن بیان تعاملات ملی و بین المللی پارک و شرکت های فناور آن، به توانمندی های شرکت های پارک در حوزه های تخصصی مختلف، به خصوص حوزه فناوری اطلاعات پرداخت و به فعالیت های موفقیت آمیز مرکز رشد ICT پارک در سطح استان و کشور اشاره کرد.

در ادامه مهندس جاهدی مدیر مرکز رشد ICT پارک علم و فناوری خراسان، این مرکز رشد را یکی از قدیمی ترین و بزرگ‌ترین مراکز رشد تخصصی کشور در حوزه ICT دانست و به نقش بارز و مهم پارک علم و فناوری خراسان در تصمیم گیری های حوزه ICT استان از جمله مطالعات اصلی و راهبردی ICT Master Plan  استان خراسان رضوی اشاره کرد که به عنوان اجرایی‌ترین ICT Master Plan در کشور انتخاب شد.

وی گفت: این مرکز رشد تاکنون رشد حدود 140 شرکت فناور را در رزومه کاری خود دارد و در حال حاضر به حدود 70 شرکت جاری ارائه خدمات می کند.

مهندس جاهدی همچنین به رویکرد جدید پارک علم و فناوری خراسان در حوزه کارآفرینی مبتنی بر نوآوری و فناوری با عنوان رویداد استارتاپی اشاره کرد و افزود:  این رویداد در بدنه دولت از سال 91 و از پارک علم و فناوری خراسان آغاز شد و تاکنون حدود 70 رویداد به سبک کارآفرینی را در دو سال اخیر مدیریت کرده است.

مرکز رشد ICT پارک خراسان هرساله براساس اولویت بازار اقدام به پذیرش شرکت ها می کند که از جمله این اولیت ها در دو سال اخیر حوزه تولید محتوا، فضای مجازی، کسب و کارهای اینترنتی پلت فرمی و بازی های رایانه ای بوده که نتایج خوبی را به دنبال داشته است.

سپس دکتر قدیری ابیانه با استقبال از توانمندی های پارک علم و فناوری و مرکز رشد ICT پارک به تأکید تولیت بر بهره برداری از ظرفیت شرکت های فناور استان در حوزه نیازهای استان قدس رضوی و رویکرد استفاده از محصولات داخلی اشاره کرد و گفت: می‌توان آستان قدس رضوی را از منظر دیگری به عنوان یک سرمایه گذار برای شرکت ها درنظر گرفت و استفاده از ظرفیت شرکت‌ها را در جهت رفع نیازهای استان قدس، نه تنها محدود و منحصر به حوزه ICT بلکه به همه حوزه های علمی دانست.

در ادامه تعدادی از شرکت های فناور حوزه ICT پارک علم و فناوری خراسان به ارائه توانمندی‌ها و پیشنهادات خود درخصوص همکاری و ارائه خدمت به استان قدس پرداختند.

در پایان دکتر قدیری ابیانه ضمن ابراز خرسندی از توانمندی‌های شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری خراسان و تأکید مجدد بر بحث سرمایه‌گذاری و استفاده از ظرفیت‌های استان درجهت رفع نیازهای آستان قدس رضوی، بر افزایش و تداوم تعاملات پارک خراسان و شرکت‌های فناور آن با آستان قدس رضوی تأکید کرد و این دیدار را در جهت سوق دادن شرکت‌های فناور به رفع مشکلات و نیازهای آستان قدس رضوی تأثیرگذار برشمرد.