نشست شورای هماهنگی فعالیت های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه های خراسان جنوبی در دانشگاه بیرجند برگزار شد

۲۹ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۱:۰۵ کد : ۳۴۰۷۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۳۴
در آستانه سال تحصیلی جدید نشست شورای هماهنگی فعالیت های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی خراسان جنوبی در دانشگاه بیرجند برگزار شد.
نشست شورای هماهنگی فعالیت های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه های خراسان جنوبی در دانشگاه بیرجند برگزار شد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم،دکتر خلیل خلیلی رئیس دانشگاه بیرجند در این نشست که با حضور رؤسای دانشگاه  های استان، رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان و اعضای شورای اسلامی شهر بیرجند برگزار شذ، گفت: استان خراسان جنوبی استانی با شاخصه های فرهنگی و دانشگاهی است و در ویژگی هایی مانند سابقه فرهنگی و نسبت دانشجو به شهروند منحصر به فرد است .

وی افزود: این استان معبر دانشجویی است و دانشجویان از سراسر کشور به این استان می آیند، این دانشجویان علاوه بر این که مهمان شهرمان هستند شهروند هم محسوب می شوند. لذا آنچه برای ما اهمیت دارد این است که باید دست در دست هم دهیم و با نگاه و دیدگاه فرهنگی کاری کنیم که دانشجویان ویژگی های خوب خراسان جنوبی را به عنوان گوشه ای از فرهنگ غنی ایران با خود به یادگار ببرند.

رئیس دانشگاه بیرجند یادآور شد: مسئولان استان در تصمیم گیری های خود دانشگاه، دانشجو و هویت دانشجویی شهر بیرجند را مورد نظر داشته باشند.

دکتر ابراهیم محمدی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه بیرجند و رئیس شورای هماهنگی فعالیت های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه های خراسان جنوبی نیز با تقدیر از حضور اعضای شورای اسلامی شهر بیرجند در این نشست ضمن معرفی اجمالی دانشگاه بیرجند تعداد دانشجویان غیر بومی و غیر ایرانی این دانشگاه را نزدیک به هفت هزار نفر اعلام کرد و افزود: این دانشجویان از سویی حق و حقوقی را بر عهده دانشگاه گذاشته اند و از طرفی حقوقی هم به عنوان شهروند در شهر دانشگاهی بیرجند دارند.

حجت الاسلام محمدعلی جعفری مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان با تبریک آغاز سال تحصیلی جدید شهر بیرجند و دانشگاه را میزبان دانشجویان به عنوان بهترین نسل و نخبگان دانست و بیان داشت: باید شرط میزبانی را به گونه ای انجام دهیم که بیشترین بازده مثبت را برای فرزندان این مرز بوم داشته باشد و بتوانیم میزبانی را آنچنان که اسلام توصیه نموده در مورد دانشجویان که مهمان استان ما هستند به جای آوریم.

اعضای شورای اسلامی شهر بیرجند با بیان نقطه نظرات شان بر استفاده از توانمندی ها و تخصص همه نیروهای شهر بیرجند بویژه نخبگان و دانشگاهیان در برنامه های شورای شهر و حمایت از طرح های ارائه شده از سوی متخصصان دانشگاهی تأکید کردند.

در این نشست همچنین رؤسای دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی استان ضمن تأکید بر اهمیت شاخصه های فرهنگی و علمی به عنوان عامل سرآمدی و خوشنامی خراسان جنوبی هماهنگی و همکاری بیشتر بین بخشی در استان، مشورت با نخبگان در امر توسعه استان و برخورداری از حقوق شهروندی را خواستار شدند.