با حضور وزیر نفت و سرپرست وزارت علوم؛

دومین روز اجلاس سراسری روسای دانشگاه ها آغاز شد

۲۸ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۰:۱۳ کد : ۳۴۰۳۹ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۶۱۸
دومین روز اجلاس سراسری روسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور صبح سه شنبه با حضور مهندس بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت و دکتر سید ضیاء هاشمی، سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری آغاز به کار کرد.
دومین روز اجلاس سراسری روسای دانشگاه ها آغاز شد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، هدف از برگزاری این اجلاس دو روزه که از روز دوشنبه بیست و هفتم شهریورماه  در محل پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران آغاز شده است، بررسی راهکارهای تقویت ارتباط دانشگاه با جامعه و صنعت است.

در روز دوم و پایانی اجلاس، نشست تخصصی "همکاری های حوزه نفت، گاز و پتروشیمی با نظام علم و فناوری کشور" با حضور مهندس بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت، دکتر محمود نیلی احمد آبادی، رئیس دانشگاه تهران و دکتر ابوالحسن ریاضی معاون دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان برگزار می شود.

سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین محمدیان، رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها از دیگر برنامه های این اجلاس به شمار می رود.

بخش پایانی اجلاس که با حضور دکتر محمدباقر نوبخت، معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه برگزار می شود، شرکت کنندگان در نشست تخصصی "برنامه و بودجه نظام علم و آموزش عالی کشور " به بحث و تبادل نظر می پردازند و سپس بیانیه پایانی اجلاس سراسری دانشگاه ها، مراکز آموزش عالی، پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری قرائت می شود.

در روز نخست این اجلاس دو روزه نیز، مهندس محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید محمود علوی، وزیر اطلاعات و‌ دکتر برات قبادیان،‌ معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست های تخصصی با روسای دانشگاه های ایران شرکت کردند و درباره راهکارهای تقویت ارتباط میان دانشگاه با جامعه و صنعت به گفت وگو پرداختند.