در اجلاس روسای دانشگاههای کشورمورد تاکید قرارگرفت:

ضرورت پیوستن دانشگاه ها به شبکه علمی کشور

۲۷ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۹:۰۵ کد : ۳۴۰۲۸ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۲۲۴
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: دانشگاهها و موسسات پژوهش و فناوری کشور به شبکه علمی کشور بپیوندند تا از مزایای این شبکه از جمله کاهش بهای اینترنت بهرمند شوند.
ضرورت پیوستن دانشگاه ها به شبکه علمی کشور

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، مهندس  محمد جواد آذری جهرمی در اجلاس رؤسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، پژوهشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری در پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی گفت: ارائه تخفیف  بالا در بهای اینترنت به دانشگاهها در شبکه علمی کشور عملیاتی است و در قالب این شبکه تا 50 درصد به دانشگاهها در هزینه اینترنت تخفیف ارائه می شود.

وی که در نشست تخصصی " راه کارهای تقویت ارتباط دانشگاه با جامعه و صنعت" سخن می گفت، تاکید کرد: برای راه اندازی شبکه علمی اطلاعات ضرورت دارد کارگروه مشترکی بین دانشگاههای هر استان ، ادارات کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استانها و شرکت خصوصی شبکه علمی کشور تشکیل شود.

براساس این گزارش، تشکیل کمیته مشترک بین دانشگاههای هراستان با ادارات کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استانها برای ارائه خدمات کسب و نوپا پیشنهاد دوم مهندس جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در اجلاس روسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، پژوهشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری کشور بود.

وزیر ارتباطات اظهار داشت: ما قراردادی را با سازمان تنظیم مقررات رادیویی منعقد کردیم تا دانشگاه ها بتوانند از شبکه فیبر نوری استفاده کنند و هزینه را به صورت اقساطی و ماهانه پرداخت کنند که می تواند در تجهیز دانشگاه ها به تکنولوژی به‌روز و پرسرعت  کمک شایانی کند.

دکتر سید احمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز در این نشست تخصصی گفت : هم اکنون همکاری مناسبی میان دانشگاه‌ها و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برقرار است و از این فرصت می توانیم برای حل مشکلات ارتباطی دانشگاه‌ها استفاده کنیم.

وی افزود : به علت اهمیت فضای مجازی و فناوری اطلاعات در آموزش الکترونیک، دانشگاه‌ها نیازمند ارتباط گسترده با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و زیر مجموعه های آن هستند و این وزارت نیز به علت ماهیت تخصصی خود، نیازمند ارتباط با دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی است.

 

 

 

 


( ۱ )