اجلاس رؤسای دانشگاه ها با حضور معاون رئیس جمهوری و برخی از وزیران برگزار می شود

۲۶ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۷:۰۶ کد : ۳۴۰۰۵ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۷۸۴
اجلاس سراسری روسای دانشگاه ها، مراکز آموزش عالی، پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری کشور از فردا (دوشنبه) با حضور دکتر محمد باقر نوبخت، معاون رییس جمهوری و تعدادی از وزیران دولت دوازدهم در محل پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران آغاز به کار می کند.
اجلاس رؤسای دانشگاه ها با حضور معاون رئیس جمهوری و برخی از وزیران برگزار می شود

   به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، این اجلاس دو روزه در آستانه سال تحصیلی جدید و با هدف « تقویت ارتباط دانشگاه با جامعه و صنعت» و سخنرانی دکتر سید ضیاء هاشمی، سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری آغاز می­شود.

   در روز نخست اجلاس سراسری رؤسای دانشگاه­ها و مراکز آموزش عالی کشور، نشست تخصصی «آموزش عالی  فناوری­های ارتباطی و اطلاعاتی» با حضور مهندس محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و دکتر سید احمد معتمدی، رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر و بحث و گفت وگوی مسئولان وزارت علوم و رؤسای دانشگاه­ها برگزار می­شود.

   برگزاری جلسه هم اندیشی با موضوع «همکاری­های آموزشی و پژوهشی در بخش صنایع، معادن و بازرگانی» با حضور دکتر برات قبادیان، معاون وزارت صنعت، معدن و تجارت، دکتر وحید احمدی، معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم و دکتر محمود نیلی احمد آبادی، رئیس دانشگاه تهران از دیگر برنامه ­های روز نخست این اجلاس به شمار می­رود.

   در روز دوم اجلاس، نشست تخصصی «همکاری­های حوزه نفت، گاز و پتروشیمی با نظام علم و فناوری کشور» به ریاست مهندس بیژن زنگنه، وزیر نفت و بحث و تبادل نظر شرکت کنندگان برگزار می­شود.

   از جمله برنامه ­های روز دوم این اجلاس سراسری، سخنرانی حجت­ الاسلام­ والمسلمین محمدیان، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه­هاست و در ادامه، قرار است نشست هم اندیشی با موضوع «دانشگاه، پویایی، امنیت و آرامش» با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید محمود علوی، وزیر اطلاعات و بحث و گفت وگوی رؤسای دانشگاه­های سراسر کشور برگزار شود.

   بخش پایانی اجلاس به ریاست دکتر محمد باقر نوبخت، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه در یک نشست تخصصی دیگر با موضوع «برنامه و بودجه؛ نظام علم و آموزش عالی کشور» و حضور دکتر عبدالحسین فریدون، مشاور وزیر و مدیر کل حوزه وزارتی و دکتر حسین عسکریان ابیانه، معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت دنبال می شود و سرانجام بیانیه پایانی اجلاس سراسری رؤسای دانشگاه­های سراسر کشور قرائت خواهد شد.

   برگزاری آئین بزرگداشت و تقدیر از دکتر محمد فرهادی، وزیر سابق علوم با سخنرانی برخی از مسئولان و همکاران وی در وزارت علوم و اجرای برخی برنامه­ های فرهنگی از دیگر بخش­های این اجلاس به شمار می­ رود.


( ۱ )