مراسم شصت و هفتمین جشن دانش‌آموختگی دانشگاه خوارزمی در پردیس کرج این دانشگاه برگزار شد

۲۶ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۳:۰۴ کد : ۳۳۹۷۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۸۱
مراسم شصت و هفتمین جشن دانش‌آموختگی دانشگاه خوارزمی با حضور رئیس و مدیران دانشگاه در پردیس کرج این دانشگاه برگزار شد.
مراسم شصت و هفتمین جشن دانش‌آموختگی دانشگاه خوارزمی در پردیس کرج این دانشگاه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمدعلی سبحان اللهی رئیس دانشگاه خوارزمی در این آیین ضمن تقدیر از برگزارکنندگان این مراسم گفت: یکی از نیازهای بشر، هویت است. انسان بی‌هویت انسان ناقصی است. همه نیازها در هویت نهفته است، برای نشان دادن خود در اجتماع و آسودگی روح و زندگی با آرامش، به هویت نیاز داریم.

وی ادامه داد: دانشگاه محل تحصیل، یکی از شاخص‌های این هویت است؛ چون در این محیط ما علم می‌آموزیم و شخصیت خود را شکل می‌دهیم و برای آینده زندگی آماده می‌شویم.

دکتر سبحان اللهی افزود: وقتی می‌گوییم در این دانشگاه مشغولیم، اگر از اعتبار بالایی برخوردار باشد، همه به آن می‌بالیم. به همین دلیل، از همان ابتدا این موضوع را مد ظر قرار دادیم.

وی با بیان اینکه دانشگاه خوارزمی، اولین دانشگاه رسمی کشور است، گفت: البته بعد از جندی‌شاپور که چندین هزار سال قبل در خوزستان فعالیت می‌کرد و دانشگاه ربع رشیدی تبریز که ۷۰۰ سال قبل آغاز به کار کرد.

رئیس دانشگاه خوارزمی تصریح کرد: این دانشگاه با این قدمت، نیروی انسانی کشور را در بخش‌های مختلف تامین کرده و حال وظیفه ما احیای عظمت این دانشگاه است.

دکتر سبحان اللهی ادامه داد: بر این اساس کوشیدیم در فعالیت‌های خود دانشگاه را به روز نگه داریم و از نسل اول و دوم و سوم خود را به نسل چهارم وارد کنیم.

وی تصریح کرد: دانشگاه نسل اول فقط آموزش ارائه می‌کند، نسل دوم پژوهش را در کنار آموزش قرار می‌دهد و نسل سوم پژوهش و آموزش را براساس نیاز جامعه تعریف می‌کند و به عنوان دانشگاه کارآفرین مطرح می‌شود. ما برای اینکه از این مقطع خارج شویم، عملکرد دانشگاه را در جهت آموزش، پژوهش و روابط بین‌الملل تعریف کردیم.

رئیس دانشگاه خوارزمی افزود: در بخش آموزش رشته‌های جدید و میان رشته‌ای برای ما مطرح بود. کارگاه‌های مهارت و دانش‌افزایی را برای هیئت‌های علمی ارائه کردیم تا با روش‌های جدید تدریس بیشتر آشنا شوند و در بخش پژوهش، کارگروه ارتباط با صنعت در دانشگاه ایجاد شد.

وی با بیان اینکه امروز دانشگاه خوارزمی افتخار می‌کند که با اکثر دستگاه‌های اجرایی تفاهم‌نامه امضا کرده‌است، گفت: مرکز پژوهشی جدید همچون نفت، آب و فناوری‌های همگرا راه‌اندازی شده‌است.

دکتر سبحان‌اللهی در پایان تصریح کرد: بخش بین‌الملل را نیز به سطح مدیریت ارتقا داده‌ایم. دانشگاه خوارزمی تلاش زیادی می‌کند تا با دانشگاه‌های جهان ارتباط مناسبی داشته باشد و در این راستا به عنوان هماهنگ کننده دانشگاه‌های اتریش انتخاب شده‌ایم.

در ادامه مراسم حجت‌الاسلام ابراهیم‌زاده رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه گفت: جشن دانش‌آموختگی را به دانشجویان حاضر در این مراسم تبریک عرض می‌کنم و باعث افتخار اینجانب است که در دانشگاهی خدمت می‌کنم که دکتر سبحان اللهی ریاستش را بر عهده دارد. وی انسانی با روحیه‌ای انقلابی و مذهبی هستند، دانشجویان عزیز باید توجه داشته باشند که این چهار سال کارشناسی و یا دوسال کارشناسی ارشد گذشت. آنچه به جا می ماند سعی و تلاش شماست که فرزندان آینده این مرزوبوم را تربیت خواهید کرد.