رئیس دانشگاه جیرفت: بیش از۷۰ مقاله به دبیرخانه دومین همایش بین‌المللی باستان‌شناسی جنوب شرق ایران رسیده است

۲۶ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۳:۰۳ کد : ۳۳۹۷۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۰۹
دکتر شاپور کوهستانی رئیس دانشگاه جیرفت گفت: بیش از۷۰ مقاله به دبیرخانه دومین همایش بین‌المللی باستان‌شناسی جنوب شرق ایران رسیده که در مرحله داوری هستند.
رئیس دانشگاه جیرفت: بیش از۷۰ مقاله به دبیرخانه دومین همایش بین‌المللی باستان‌شناسی جنوب شرق ایران رسیده است

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر کوهستانی در نشست کمیته سیاست‌گذاری دومین همایش بین‌المللی باستان‌شناسی جنوب شرق ایران افزود: این همایش با حضور پژوهشگران و استادان برتر این حوزه از کشورهای مختلف از جمله، آمریکا، آلمان، هند، انگلیس، ایتالیا، لهستان، کانادا، پاکستان و فرانسه در تاریخ ۲۰ تا ۲۲ آذر ماه سال جاری دانشگاه جیرفت برگزار می‌شود.

رئیس دومین همایش بین‌المللی باستان‌شناسی جنوب شرق ایران با بیان اینکه در جنوب استان کرمان بویژه شهرستان جیرفت محوطه‌های باستانی فراوانی وجود دارد، تصریح کرد: در راستای اجرای سیاست‌های دانشگاه جیرفت و نگاه ویژه به توانمندی‌های منطقه، برگزاری این همایش می‌تواند باعث نگاه عمیق‌تری به باستان‌شناسی جنوب شرق ایران شود که خود این مهم بازتاب خوبی در کشورهای منطقه خواهد داشت.

دکتر کوهستانی با اشاره به آغاز فعالیت‌های باستان‌شناسی و کاوش در محوطه‌های باستانی دشت جیرفت توسط دانشگاه جیرفت خاطر نشان کرد: این کاوش‌ها با مشارکت دانشگاه توبینگن آلمان از فروردین ماه سال جاری آغاز شده و با مشارکت چند دانشگاه معتبر بین‌المللی دیگر در یک دوره پنج ساله ادامه خواهد داشت.

وی برگزاری این همایش بین‌المللی را یکی از راه کارهای مهم برای استفاده از ظرفیت‌های ملی و بین‌المللی برای توسعه منطقه در این حوزه دانست و بیان کرد: این همایش فرصت مناسبی است تا روابط بین‌المللی را در حوزه باستان‌شناسی با سایر کشور ها تقویت کنیم و برای پیشبرد اهداف گام برداریم.

دکتر نصیر اسکندری دبیر علمی همایش با بیان اینکه مهم‌ترین محور دومین همایش بین‌المللی باستان‌شناسی جنوب شرق ایران تمدن جیرفت و مباحث آن است گفت: باستان‌شناسی جنوب شرق ایران و علوم میان رشته‌ای، جنوب شرق ایران و خلیج فارس، تکنولوژی، معیشت و تجارت در باستان‌شناسی جنوب شرق ایران، تاریخ و هنر در باستان شناسی جنوب شرق ایران، برهم کنش‌های منطقه ای و فرامنطقه‌ای باستان‌شناسی جنوب شرق ایران، کاوش ها و بررسی‌های باستان‌شناختی جنوب شرق ایران از جمله محورهای اصلی این همایش هستند.

وی افزود: در این همایش استادان برجسته و صاحب‌نظر داخلی و خارجی به ارائه دستاوردهای پژوهشی خود در این زمینه می پردازند.

دکتر اسکندری خاطرنشان کرد: آخرین فرصت ارائه مقالات به این همایش ۲۰ مهر سال جاری است و همچنین مقالاتی که داوری و پذیرش می‌شوند تا ۱۵ آبان ماه وقت دارند مراحل ثبت نام خود را تکمیل کنند.