چهارمین همایش فعالان فرهنگی دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد

۲۶ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۲:۵۹ کد : ۳۳۹۷۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۶۸
چهارمین همایش فعالان فرهنگی دانشگاه صنعتی اصفهان، با حضور مجموعه‌های دانشجویی فرهنگی این دانشگاه برگزار شد.
چهارمین همایش فعالان فرهنگی دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر سید محمود مدرس هاشمی رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان در این مراسم با ابراز خرسندی از حضور در میان دانشجویان فعال فرهنگی، دانشگاه را محلی برای شکوفایی استعدادهای مختلف دانست و گفت: کار کردن در حوزه‌های فکری، رفتاری و مهارتی، اصالت خاصی دارد و مقدمه‌ای برای فعالیت در حوزه‌های آموزشی و پژوهشی محسوب می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه دانشگاه همواره محل تولید فکر و اندیشه است، افزود: فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها باید قدرت تحلیل افکار و اندیشه‌های گوناگون را داشته و این توانایی را در خود تقویت کنند.

دکتر مدرس هاشمی با برشمردن مهم‌ترین موانع شکوفایی این استعدادها، تصریح کرد: جمود و تحجر اندیشه و نیز ولنگاری و هرج‌ومرج فکری از جمله مهم‌ترین موانع این امر است.

رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان، با بیان اینکه شناخت و توجه دانشجویان نسبت به ارزش‌ها پس از فارغ‌التحصیلی باید بیشتر و عمیق‌تر شود، ادامه داد: دانشجویان میدان‌داران عرصه فرهنگ در سطح دانشگاه‌ها هستند.

وی عامل بودن به گفته‌ها، شفافیت درمواضع، اهداف و برنامه‌ها، اخلاق‌مداری، به رسمیت شناختن دیگران، عدم واهمه در انجام فعالیت‌های گوناگون فرهنگی و سیاسی و پایبندی به قانون را از جمله مهم‌ترین وظایف تشکل‌های فرهنگی در دانشگاه‌ها دانست و ادامه داد: دانشگاه باید محل آرامش و امنیت خاطر برای همه دانشگاهیان باشد تا شرایط شکوفایی استعدادها فراهم شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین عمادی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی اصفهان نیز در این همایش، با بیان اینکه فعالیت‌های دانشجویان این دانشگاه همواره سرزنده، شاداب و پویا بوده است، اظهار داشت: بی‌مسئولیتی و عدم حساسیت نسبت به مسائل جامعه، عامل شکست افراد بی‌تفاوت است.

وی، با تأکید بر لزوم احساس وظیفه و مشارکت جمعی در برنامه‌های گوناگون جامعه دانشگاهی، تصریح کرد: تأثیرگذاری دانشجویان فعال فرهنگی همواره باید از تأثیرپذیری آن‌ها بیشتر باشد.

دکتر مهران نحوی سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه صنعتی اصفهان نیز در این همایش به بیان فعالیت‌ها و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در این معاونت پرداخت و گفت: تلاش کرده‌ایم با نیازسنجی صحیح، یک فضای فرهنگی شاداب و گرم در این دانشگاه داشته باشیم.

وی با تأکید بر اهمیت معاونت فرهنگی دانشگاه صنعتی اصفهان بر برنامه محوری و فرآیند محوری فعالیت‌ها، افزود: توجه به مقررات، قوانین و آیین‌نامه‌های گوناگون دانشگاه در انجام فعالیت‌های مختلف ضروری است.

دکتر نحوی با اشاره به ارزیابی کیفی مستمر برنامه‌های فرهنگی برای ارتقای برنامه‌های آینده، ابراز امیدواری کرد: دانشگاه صنعتی اصفهان در سال جاری شاهد یک سال تحصیلی پرجنب‌وجوش فرهنگی باشد.

گفتنی است پرسش و پاسخ دانشجویی با حضور رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان و سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی این دانشگاه و نشست کارشناسان فرهنگی از دیگر برنامه‌های چهارمین همایش فعالان فرهنگی بود.