پیام رئیس دانشگاه تبریز به مناسبت آغاز سال تحصیلی

۲۶ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۲:۵۷ کد : ۳۳۹۷۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۲۸
دکتر محمدرضا پورمحمدی رئیس دانشگاه تبریز با صدور پیامی آغاز سال تحصیلی ۹۷ – ۹۶ را تبریک گفت.
پیام رئیس دانشگاه تبریز به مناسبت آغاز سال تحصیلی

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در متن این پیام است:

علم خورشیدی است که از نور پرفروغش اعماق تاریکی‌ها روشن و سرّهای نهفته آشکار شده و راه‌های روشن فردا با مفتاح سحرآمیزش گشوده می‌شوند؛ و مهرماه سمبل و نماد دوبارۀ پویایی این آفتاب عالم‌تاب است که دانش‌پژوهان و علم‌آموزان؛ دوباره با شادابی و سرزندگی، تعلیم و تربیت را از سر می‌گیرند و از خرمن دانش استادان، توشه‌ها می‌چینند تا در فردای جامعه، دروازه‌های تازه پیشرفت را فتح کنند.

دانشجویان عزیز این فرمایش امیر مومنان؛ حضرت علی (ع) را چراغ راه خود قرار دهند که: فرصت‌ها مانند ابر بهار می‌گذرند. پس این روزهای جوانی را فرصتی مغتنم برای علم‌آموزی و تحقیق به‌شمار آورید و با استفاده از امکانات آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و ورزشی که دانشگاه‌ها و جامعه در اختیار شما قرار می‌دهند؛ پیشرفت و رفاه آینده خود، کشور و نظام را تضمین کنید.

آینده جهان و مسیر پیشرفت کشورها از شاهراه علم، صنعت و اقتصاد دانش محور میسر خواهد شد و تکنولوژی‌های نوین، از سلول‌های بنیادی تا هوش مصنوعی اگرچه نقشی تأثیرگذار خواهند داشت امّا توسط نیروی انسانی متخصص ممکن خواهند بود لذا خود را برای آینده، به سلاح توانایی مسلح کنید.

امّا شما وارد دانشگاهی شده‌اید که وارث بزرگ ترین مجموعه آموزشی جهان اسلام، «ربع رشیدی» است و امروز نیز با برنامه‌ریزی در عرصه‌های بین المللی می‌درخشد. در اتحادیه‌های مهم بین‌المللی از جمله ( IAU), (IUC), (KUNIB ) حضوری مؤثر و تعیین‌کننده دارد، در داخل نیز همواره از دانشگاه‌های پیشرو بوده است. این دانشگاه جایگاه بزرگانی چون پروفسور هشترودی‌ها در علم، باکری‌ها در شجاعت و درایت، مرتضوی‌ها در اخلاق بوده است، سعی کنید خلفی شایسته برای این بزرگان باشید.

دانشگاه تبریز چونان شهری مجهز، با امکانات منحصر به فرد خوابگاه‌های دانشجویی، استادیوم، ژیمنازیوم و سالن‌های متعدد ورزشی، غذاخوری‌ها، بازارچه دانشجویی، فضای سبز مصفا، مراکز فرهنگی و نمایشگاهی، خشکشویی، نانوایی، بانک، فروشگاه تعاونی مصرف و آژانس محیطی دلنشین را فراهم آورده تا دانشجویان فارغ از دغدغه، با خیالی آسوده به کسب علم و دانش بپردازند.

اینجانب آغاز سال تحصیلی را به جامعه دانشگاهی از جمله استادان، پژوهشگران، فناوران، دانشجویان، کارکنان، بویژه دانشجویان جدیدالورود که مرحله جدیدی در زندگی خود را آغاز می‌کنند، تبریک گفته و از خداوند متعال، تعالی مدارج علمی تواًم با توفیق را برای همه دانشگاهیان آرزومندم.