• ENGLISH
  • پنجشنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۶
  • آ + آ -

دیدار رئیس دانشگاه نیشابور با قائم مقام وزیرعلوم و تحقیقات کشور عراق

۱۵ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۵:۰۱ کد خبر : ۳۳۷۸۲ اخبار دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی و فناوری
تعداد بازدید:۱۶۱
دراین دیدار دکتر حقیقی معاونت آموزشی و پژوهشی، دکتر رشیدلمیر معاونت اداری و مالی، دکترباصفا معاونت دانشجویی و فرهنگی و دکتربوژمهرانی رئیس دفتر ریاست و مدیر روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه نیشابور حضور داشتند.
دیدار رئیس دانشگاه نیشابور با قائم مقام وزیرعلوم و تحقیقات کشور عراق

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در ابتدا، دکتر بوژمهرانی ضمن توضیح مختصری درخصوص وضعیت آموزشی و پژوهشی دانشگاه نیشابور، معرفی رشته ها، گرایش ها و مقاطع تحصیلی، گزارشی از دانشجویان اتباع کشور عراق دردانشگاه نیشابور و شرایط تحصیل در این دانشگاه را توضیح داد.

وی آمادگی دانشگاه نیشابور را جهت پذیرش دانشجوی خارجی بویژه دانشجویان اتباع کشور عراق اعلام کرد.

در ادامه جلسه، دکترصادقی سمرجانی ضمن خوش آمدگویی، به پیشینه تاریخی نیشابور و پیوند دیرین کشور عراق با نیشابور اشاره کرد.

وی درادامه مباحثی پیرامون ضرورت گسترش ارتباط علمی و فرهنگی میان دانشگاه های دو کشور را عنوان کرد و با اشاره به نقاط مشترک فرهنگی میان این دو کشور گفت: یکی از بهترین فضاها جهت همکاری، حوزه دانشگاهی است که از این طریق می توان ارتباطات و تعاملات دوطرفه میان دوکشور ایران و عراق، را گسترش داد.

سپس دکترمحسن عبد علی افریجی از دعوت دانشگاه نیشابور ابراز خرسندی کرد و از ریاست دانشگاه و مدیر روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه نیشابور تشکر کرد.

وی جهت افزایش همکاری های دوجانبه درحوزه‌های آموزشی، پژوهشی و توسعه دانشگاه ها اعلام آمادگی کرده و به همین منظور از هیئت رئیسه دانشگاه برای سفر به کشور عراق در آینده نزدیک دعوت به عمل آورد.

دکتر افریجی ضمن اشاره به تفاهمنامه ها و برنامه های مشترکی که در گذشته میان دو کشور صورت گرفته، جهت عقد تفاهمنامه و اعزام دانشجو به دانشگاه نیشابور قول همکاری داد.

کلید واژه ها: نیشابور