درخشش دانشگاه تبریز در رتبه بندی معتبر تایمز

۱۵ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۴:۵۶ کد : ۳۳۷۸۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۵۵
دانشگاه تبریز براساس رتبه بندی معتبر تایمز که ۱۴ شهریور ۹۶ منتشر شده، خوش درخشید.
درخشش دانشگاه تبریز در رتبه بندی معتبر تایمز

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترمحمدرضا پورمحمدی رئیس دانشگاه تبریز با بیان اینکه دراین رتبه بندی معیارهایی چون آموزش، پژوهش، ارجاعات، ارتباط با صنعت و شهرت بین المللی دانشگاه های جهان مورد سنجش قرارگرفته، گفت: در آخرین اعلام، ۱۸ دانشگاه از ایران دراین فهرست قرار دارند که دانشگاه تبریز در میان دانشگاه های جامع به همراه دانشگاه تهران با قرارگرفتن در رتبه بندی ۶۰۱ تا ۸۰۰ جایگاه نخست کشور را کسب کرده است.

وی افزود: همچنین براساس این رتبه بندی دانشگاه های شیراز، فردوسی مشهد، شهیدبهشتی، اصفهان و گیلان در رتبه بندی ۸۰۱ تا ۱۰۰۰ و دانشگاه های زنجان، یزد و بیرجند و الزهرا نیز رنکینگ بالای ۱۰۰۰ را کسب کرده اند.

دکترپورمحمدی گفت: در میان کل دانشگاه‌ها نیز اعم از صنعتی، جامع و پزشکی، دانشگاه‌های شریف، امیرکبیر، صنعتی اصفهان، علم و صنعت ایران، خواجه نصیر و علوم پزشکی تهران در رتبه بندی ۶۰۱ تا ۸۰۰ با دانشگاه تبریز و تهران سهیم هستند.

وی افزود: رتبه بندی تایمز یکی از مشهورترین نظام‌های رتبه‌بندی دانشگاه‌ها و مؤسسه‌های آموزش عالی جهان است که اولین بار در سال ۲۰۰۴ بنیان گذاشته شد. در سال ۲۰۱۰ روش‌شناسی جدیدی برای این رتبه‌بندی ارائه و در سال ۲۰۱۱ در این روش‌شناسی تغییرات زیادی ایجاد شد که امروزه مورد اعتماد اکثر کشورها و محققان و دانشمندان است.

گفتنی است ۱۷ دانشگاه مذکور به همراه نوشیروانی بابل که بهترین عملکرد را دراین رتبه بندی داشته، هیجده دانشگاه ایرانی حاضر در فهرست تایمز هستند.

کلید واژه ها: تبریز


( ۱ )