اعلام جایزه یونسکو- کالینگا در زمینه علوم و تکنولوژی

۲۵ اسفند ۱۳۹۳ | ۱۴:۴۷ کد : ۳۳۷۸ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۰۱۵
سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) جایزه کالینگا UNESCO/Kalinga را برای سال 2015 اعلام کرده است. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، براساس این گزارش این جایزه هرسال به کسی اهدا می‌شود که فعا...
سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) جایزه کالینگا UNESCO/Kalinga را برای سال 2015 اعلام کرده است.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، براساس این گزارش این جایزه هرسال به کسی اهدا می‌شود که فعالیت‌های چشمگیری در زمینه علوم و تکنولوژی دریکی ازحوزه های نویسندگی، ویراستاری، سخنرانی، فیلم‌سازی، تهیه‌کنندگان برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی انجام داده باشد.
دریافت‌کننده این جایزه می‌باید درخصوص تأکید بر اهمیت بین‌المللی علوم و فناوری و نیز برای بالابردن سطح رفاه عمومی، غنی‌سازی میراث فرهنگی ملل و نیز حل مشکلات پیش روی انسان ها تلاش و همکاری کرده باشد.
همچنین هرکشور عضو یونسکو می‌تواند به توصیه انجمن ملی توسعه علم و یا دیگر انجمن‌های علمی، انجمن ملی نویسندگان و یا روزنامه‌نگاران علمی یک نفر واجد شرایط را ازطریق کمیسیون های ملی به یونسکو معرفی کند.
براساس این گزارش متقاضیان باید با توجه به اطلاعات و شرایط مندرج دراطلاعیه جایزه، نسبت به تکمیل فرم و مدارک مربوط اقدام کنند. مهلت وصول مدارک به کمیسیون 30 اردیبهشت 1394 تعیین شده است. مدارک داوطلبان باید درپنج نسخه به کمیسیون ارسال شود و هرگونه نقص و یا تأخیر در ارسال مدارک، مانع بررسی آن خواهد شد.
گفتنی است مدارک متقاضیان در کمیسیون ملی یونسکو بررسی خواهد شد و یک نفر از میان داوطلبان به بخش مربوط در یونسکو معرفی می‌شود.