• ENGLISH
  • سه شنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۶
  • آ + آ -

دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل براساس نظام رتبه بندی جهانی تایمز ۲۰۱۸ حائز رتبه اول در بین دانشگاه های کشور شد

۱۵ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۴:۵۳ کد خبر : ۳۳۷۷۹ اخبار دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی و فناوری
تعداد بازدید:۱۶۶
بر اساس آخرین اعلان نظام رتبه بندی جهانی THE)) Time Higher Education که در ۱۳/۶/۹۶ منتشرشد، دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل از میان ۱۱۰۲ دانشگاهی که در رتبه بندی جای گرفته اند حائز رتبه ۳۵۰-۳۰۱ شد.
دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل براساس نظام رتبه بندی جهانی تایمز ۲۰۱۸ حائز رتبه اول در بین دانشگاه های کشور شد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل از میان ۱۸ دانشگاه ایرانی حاضر موفق به کسب رتبه اول شد و دانشگاه های صنعتی امیرکبیر، علم و صنعت ایران، صنعتی اصفهان، صنعتی خواجه نصیرطوسی، صنعتی شریف، تبریز، تهران و علوم پزشکی تهران با کسب رتبه ۸۰۰-۶۰۱ در جایگاه دوم قرارگرفتند.

همچنین دانشگاه های فردوسی مشهد، گیلان، اصفهان، شهیدبهشتی و شیراز با کسب رتبه ۸۰۱- ۱۰۰۰ در جایگاه سوم جای گرفتند.

این درحالیست که دانشگاه های الزهرا، بیرجند، یزد و زنجان در جایگاه بیش از ۱۰۰۰ قرار دارند.

نظام رتبه بندی THE از ۱۳ شاخص در ۵ گروه اصلی برای ارزیابی جامع دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی بهره می گیرد. این شاخص‌ها در ۵ گروه کلی ذیل دسته بندی شده اند که نمره دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل در هریک از این گروه ها از ۱۰۰ در پرانتز آورده شده است که شامل: Teaching محیط آموزشی با %۳۰ امتیاز از کل (۲۴.۸)،Research ابعاد، درآمد و اعتبار پژوهش با %۳۰ امتیاز از کل (۱۲.۲)، Citations نفوذ علمی از طریق برآورد تعداد ارجاعات با %۳۰ امتیاز از کل (۹۹.۱)،Industry income درآمدهای صنعتی، انتقال علم به صنعت با %۲.۵ امتیاز از کل (۵۶.۱) و International outlook چشم اندازه بین المللی، اعضای هیئت علمی، دانشجویان و نوع تحقیقات با %۷.۵ امتیاز از کل (۱۵.۵) می‌باشد.

دکترمصطفی رحیم نژاد رئیس دفترهمکاری های علمی بین المللی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل، ضمن عرض تبریک به خانواده بزرگ این دانشگاه اعم از استادان، کارمندان و دانشجویان جهت کسب این افتخار ارزنده، کسب این مقام را گامی بزرگ در ارتقای جایگاه بین المللی دانشگاه و زمینه ساز ارتباطات بین المللی بیشتر در آینده ای نزدیک دانست و اذعان داشت که این مهم، نتیجه تلاش مجدانه یکساله آن دفتر در جمع آوری، پالایش، ثبت و پیگیری اطلاعات بوده است.

گفتنی است برای مشاهده جزییات بیشتر می توانید به لینک https://www.timeshighereducation.com مراجعه کنند.

کلید واژه ها: صنعتی نوشیروانی بابل


۱ رای