• ENGLISH
  • پنجشنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۶
  • آ + آ -

همایش بزرگداشت آیت الله علوی با محوریت اجرایی دانشگاه حکیم سبزواری برگزارمی شود

۱۵ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۴:۵۱ کد خبر : ۳۳۷۷۷ اخبار دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی و فناوری
تعداد بازدید:۶۵
دکترجواد حدادنیا رئیس دانشگاه حکیم سبزواری گفت: همایش بزرگداشت آیت الله علوی با محوریت دانشگاه حکیم سبزواری در ترم نخست سال تحصیلی جاری برگزارمی شود.
همایش بزرگداشت آیت الله علوی با محوریت اجرایی دانشگاه حکیم سبزواری برگزارمی شود

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترحدادنیا در نشست ستاد هم اندیشی برگزاری بزرگداشت آیت الله علوی اظهارداشت: پیشنهاد زنده ستایی توسط دانشگاه حکیم سبزواری در شورای فرهنگ عمومی سبزوار مطرح شده است تا بتوانیم از مفاخر و بزرگان شهرمان در زمینه های مختلف، تا زمانی که در قید حیات هستند، تجلیل و قدردانی کنیم.

وی افزود: در گام اول طرح زنده ستایی، بزرگداشت آیت الله سیدمحمد حسن علوی مصوب شده است و دانشگاه به عنوان مجری این طرح معرفی شده است.

معاون استاندارخراسان رضوی وفرماندار ویژه سبزوار نیز دراین نشست، آیت الله علوی را از عالمان جلیل القدر و فرصت مغتنمی برای شهرستان دانست و عنوان داشت: برگزاری مراسم نکوداشت برای این جلیل القدر فرصتی مغتنم برای شناخت ایشان است.

نماینده مردم سبزوار درمجلس شورای اسلامی نیز دراین نشست گفت: آیت الله علوی از بزرگان و عالمان دینی دیار سربداران محسوب می شوند.

رمضانعلی سبحانی فر تصریح کرد: تدوین کتاب و تهیه مقالات از زندگی و اندیشه از جمله اقداماتی است که میتوان به بهانه برگزاری نکوداشت آیت الله علوی مورد توجه قرار داد..

حسین مقصودی دیگر نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی نیز با تاکید بر برگزاری هر چه بهتر این همایش پیشنهاد نگارش زندگی نامه این عالم جلیل القدر را مطرح کرد.

امام جمعه سبزوار نیز با تاکید بر تکریم بزرگان، علما و فضلا، گفت: برگزاری این نکوداشت به درخواست مدیران شهری و شهروندان در دستور کار قرارگرفته است.

حجت الاسلام غلامحسین مقیسه گفت: آقای علوی یکی از علمای بزرگ سبزوار است که به خاطر خدمات ارزشمندش در ادوار مختلف در دل مردم جای دارد.

کلید واژه ها: حکیم سبزواری