اعلام جایزه سلطان قابوس برای حفاظت ازمحیط زیست

۲۵ اسفند ۱۳۹۳ | ۱۴:۴۵ کد : ۳۳۷۷ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۱۱۷
سازمان آموزشی،علمی وفرهنگی ملل متحد (یونسکو) سیزدهمین دوره جایزه بین‌المللی سلطان قابوس برای حفاظت از محیط زیست را در سال 2015 اعلام کرد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، براساس این گزارش این جایزه در...
سازمان آموزشی،علمی وفرهنگی ملل متحد (یونسکو) سیزدهمین دوره جایزه بین‌المللی سلطان قابوس برای حفاظت از محیط زیست را در سال 2015 اعلام کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، براساس این گزارش این جایزه در زمینه حفاظت محیط زیست اولین بار درسال 1991 توسط سلطان قابوس پادشاه عمان به یونسکو پیشنهاد شد. هدف از اعطای این جایزه تقدیر از تلاش های افراد، نهادها یا سازمان هایی است که مشارکت مؤثری در مدیریت و حفاظت ازمحیط زیست مطابق با سیاست‌ها، اهداف و برنامه‌های یونسکو داشته‌اند.
همچنین این جایزه که شامل یک گواهینامه به همراه مبلغی درحدود 20000 دلار آمریکاست، درنوامبر 2015 همزمان با برگزاری اجلاس جهانی علم درمجارستان به واجدان شرایط اهدا خواهدشد.
براساس این گزارش انتخاب افراد، گروه ها و یا سازمان ها به عهده دفتر شورای هماهنگی برنامه بین‌المللی انسان و کره مسکون یونسکو است و واجدان شرایط دریافت این جایزه از طریق کمیسیون های ملی به این شورا پیشنهاد می شوند.
متقاضیان باید دریکی از زمینه های انجام تحقیقات در زمینه منابع طبیعی و زیست محیطی ـ آموزش و تعلیم در زمینه محیط زیست ـ ارتقاء آگاهی عمومی در زمینه محیط زیست از طریق تهیه داده‌های اطلاعاتی ـ انجام فعالیت هایی در زمینه ایجاد و مدیریت حوزه‌های حفاظت شده از قبیل  ذخیره‌گاه های زیست کره و سایت های میراث طبیعی جهانی فعالیت داشته باشند.
گفتنی است ازافراد، گروه ها و سازمان هایی که خود را واجد شرایط برای دریافت جایزه فوق می‌دانند دعوت می‌شود فرم مربوط را تکمیل و حداکثر تا 10 خرداد 1394 به نشانی کمیسیون ملی یونسکو (تهران- خیابان میرداماد، روبه‌روی مسجد الغدیر، خیابان شهید حصاری، کوی یکم، پلاک 15) و به نشانی الکترونیک:  science@irunesco.org ارسال کنند.