• ENGLISH
  • سه شنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۶
  • آ + آ -

نشست هم اندیشی روسای دانشگاه های شبکه جامع دانشگاه های استان خراسان رضوی با استاندار

۱۵ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۳:۱۱ کد خبر : ۳۳۷۵۲ اخبار دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی و فناوری
تعداد بازدید:۵۱
نشست روسای دانشگاه های عضو شبکه جامع دانشگاه های استان خراسان رضوی با حضور استاندار خراسان رضوی و دکترمحمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.
نشست هم اندیشی روسای دانشگاه های شبکه جامع دانشگاه های استان خراسان رضوی با استاندار

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین نشست دکترکافی ضمن خوش آمدگویی به اعضای حاضر درجلسه از زحمات دکترشیخ الاسلامی رئیس سابق دانشگاه آزاد اسلامی تقدیر کرد.

وی به تصمیم هیئت مدیره شبکه جامع درخصوص عضویت افتخاری روسای سابق دانشگاه ها در شبکه جامع، توضیحاتی را ارائه کرده و افزود: این مورد به زودی در هیئت مدیره به تصویب خواهد رسید.

دکتر کافی همچنین به عضویت دانشگاه های جدید گناباد، تربت حیدریه، تربت جام، فناوری های نوین قوچان، کاشمر و گناباد در شبکه جامع اشاره کرد.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد با بیان اینکه دوره مسئولیت هیئت مدیره شبکه جامع پایان یافته است به برگزاری قریب الوقوع مجمع عمومی اشاره کرد که براساس اساسنامه موسسه هیئت مدیره جدید انتخاب خواهند شد.

دکترکافی درادامه سخنان خود به ارتقای رتبه دانشگاه فردوسی مشهد در نظام رتبه بندی جهانی سایماگو اشاره کرد و گفت: رتبه فعالی این دانشگاه با ۸۲ پله ارتقا به جایگاه ۴۹۰ در میان دانشگاه های جهان رسیده است.

وی با اشاره به تقدیر وزیرعلوم عراق از خدمات آموزشی دانشگاه فردوسی مشهد درخصوص کیفی سازی دانشگاه ها در رابطه با پذیرش دانشجویان خارجی تاکید کرد.

استاندار خراسان رضوی نیز دراین نشست اظهارداشت: تحول و ارتقای دانشگاه‌ها از نسل اول و دوم به نسل سوم و چهارم با کلام به دست نیامده و باید اقدامات عملی برای کارآفرینی و اشتغالزایی برای دانشجویان صورت گیرد.

وی افزود: فارغ التحصیل دانشگاهی باید در بحث اشتغال مشارکت کرده و دانشگاه نیز باید اشکالات آموزشی خود را دراین زمینه مرتفع سازد و در این صورت است که می توانیم اشتغال پایدار را برای جوانان ایجاد کنیم و این اشتغال باید دانش بنیان بوده و بیشتر در حوزه های آی.تی. سی و هوشمند کردن تجارت و اقتصاد باشد.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به راه اندازی شبکه روسای دانشگاه‌ها در خراسان رضوی گفت: استفاده از ظرفیت علمی دانشگاه‌ها برای رفع مشکلات اجتماعی و اجرایی در کنار هم افزایی، تعامل و ارتقای کیفیت رشد علمی دانشگاه‌های استان از مزایای راه اندازی شبکه مذکور است.

وی در پایان سخنان خود با اشاره به افتتاح نخستین سمن سرا در مشهد با حضور معاون رئیس جمهوری گفت: در حال حاضر ۹۴۰ سمن یا سازمان مردم نهاد در مشهد در حوزه های مختلف نظیر کودکان کار، زنان بی سرپرست و مبارزه با اعتیاد فعالیت دارند.

وی بیان کرد: ایجاد سمن سراها با هدف ارتباط و تعامل سمن ها با دستگاهای دولتی و هم افزایی آنان در راستای مشارکت در حل مشکلات اجتماعی برای نخستین بار در مشهد صورت می گیرد.

گفتنی است در ادامه روسای دانشگاه‌ها به بیان مسائل دانشگاه های استان پرداخته و پیرامون این موارد بحث و گفنگو انجام شد.

کلید واژه ها: فردوسی مشهد