• ENGLISH
  • جمعه ۰۴ اسفند ۱۳۹۶
  • آ + آ -

مراسم بزرگداشت روز کارمند و تجلیل از کارکنان منتخب دانشگاه فردوسی مشهد

۱۵ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۳:۱۰ کد خبر : ۳۳۷۵۰ اخبار دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی و فناوری
تعداد بازدید:۳۶
به مناسبت بزرگداشت هفته دولت مراسم تجلیل ازکارکنان دانشگاه فردوسی مشهد که با حضور دکترمحمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد، هیئت رئیسه و سایر مدیران این دانشگاه برگزارشد، از کارمندان منتخب دانشگاه فردوسی مشهد تجلیل شد.
مراسم بزرگداشت روز کارمند و تجلیل از کارکنان منتخب دانشگاه فردوسی مشهد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترکافی ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین و کارمندان دانشگاه فردوسی مشهد و نیز تبریک روز کارمند گفت: چهارم شهریورماه نشانی است که در همه روزها به یاد داشته باشیم که اگر کاری صورت می‌گیرد محصول همت های کسانی است که هرکدام به سهم خود گوشه ای از آبادانی این مرز و بوم را به عهده گرفته اند.

وی درمراسم تجلیل از کارکنان منتخب دانشگاه گفت: در فراز و نشیب های اقتصادی، کارمندان اولین افرادی هستند که این بار را بر دوش خود احساس می کنند و اثر نامطلوب آن بیشتر و پیش تر بر زندگی آنها نمایان می شود.

دکتر کافی گفت: دراین مناسبت آنچه که محترم شمرده می شود روحیه عزم و تلاش است و انسان هایی ارج گذاشته می شوند که نفیس ترین سرمایه شان شرافت کاری و عزت نفس است.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد بیان کرد: بنده این سعادت را داشته ام که در خانواده بزرگ دانشگاه فردوسی مشهد و با گروهی از شریف ترین و دلسوزترین کارکنان که با تلاش و همدلی خود چرخ های این دانشگاه را به گردش در می آورند، همکار هستم.

وی با بیان اینکه هر نظام و مجموعه در حرکت کلان خود به دنبال اهداف بلندی است خاطرنشان کرد: ما امروز درمجموعه دانشگاه فردوسی مشهد گرد هم آمدیم تا به هدف اعتلای فرهنگی و علمی جوانان این مرز و بوم همت بگماریم و هر قدمی که برمی داریم گام کوچکی است که ما را به سوی آن هدف نزدیک تر می کند.

دکتر کافی درادامه اظهارداشت: ما در دانشگاه فردوسی مشهد وارث نام های بزرگی هستیم و آن نام ها بدون شک ثمره تلاش های همدلانه این مجموعه بزرگ است و اگر کامیابی حاصل شده است پشت پرده آن دریایی از تلاطم و جنب و جوش این خانواده بزرگ است.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد درادامه بیان کرد: هنر مدیران در مجموعه های این چنینی این است که تنها به میوه و ثمره چشم ندوزند بلکه تمامی عوامل را که سبب شده اند این میوه ها به ثمر برسند را گرامی بدارند. تاریخچه پربار دانشگاه بهترین گواه است که این درخت عمری را به سلامت گذرانده است، درخت هر قدر هم که سالم باشد به رسیدگی و مراقبت نیاز دارد.

وی ضمن تشکر از عوامل برگزاری این مراسم بیان کرد: دراین مراسم کسانی که به عنوان نمونه معرفی می شوند تنها نمایندگان تمامی کارکنان دانشگاه اند، چراکه همه کارکنان دانشگاه دلسوز و پرتلاش و شایسته تقدیر اند.

حجت الاسلام صالحی رئیس نهادنمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فردوسی مشهد نیز دراین مراسم ضمن تبریک روز کارمند و خیرمقدم به حاضران گفت: امروزه وقت خود را به عنوان کار در سه شکل صرف می‌کنیم، اشتغال یک مشغله نیمه وقت است که در آن خدماتی را به جامعه ارائه می دهیم، شغل فردی تمام وقت با هدف مشخص و خدمت مشخص که اجر و مزد می‌گیرد، متاسفانه بخش زیادی از جامعه مشغول به خدمت با این مسئله درگیرند، سوم حرفه که وضعیت برتر یک شغل است که در ازای کارانجام شده و پاداش، شرایط شغل ارتقا می یابد.

امروزه اگر راندمان کاری مطلوب نیست به این دلیل است که شغل به حرفه تبدیل نشده است. امروزه برای تبدیل شغل به حرفه نیازمند دانشیم. انسان های حرفه ای نگاهشان از انسان های غیرحرفه متفاوت است.

وی درادامه بیان کرد: اگر بخواهیم راندمان کاری یک سازمان ارتقا یابد باید اخلاق ارتقا یابد. اخلاق مقدم بر قانون است، اولین گام برای ارتقای اخلاق این است که نگاهمان به همکار و دیگر کارکنان اخلاقی باشد و برد و باخت نباشد. در گزاره های دینی به نگاه صحیح و اخلاقی تاکید شده است.

حجت الاسلام صالحی درپایان گفت: اگر این نگاه ناصحیح در بین مدیران و کارکنان اتفاق نیافتد حتماً در سطح علمی و فرهنگی دانشگاه تاثیر گذار خواهد بود.

دکترباباخانی معاون اداری و مالی دانشگاه فردوسی مشهد نیز ضمن تبریک به حاضران و خیرمقدم گزارشی از مجموعه تحت نظارت خود درسال گذشته را ارائه کرد و اظهارداشت: تلاش می کنیم مسائل رفاهی کارکنان را بهبود ببخشیم.

 

وی در ادامه سخنان خود به تلاش دانشگاه فردوسی مشهد برای تبدیل وضعیت کارکنان اشاره کرد و افزود: با تلاش مسئولان دانشگاه تعدادی از همکاران تبدیل وضعیت شدند و امیدواریم این مسئله برای سایر کارکنان ذینفع هم انجام شود.

مهندس ساقی مدیر کارگزنی و رفاه دانشگاه فردوسی مشهد نیز در سخنان خود ضمن تبریک به کارکنان منتخب گزارشی از روند انتخاب این کارکنان ارائه کرد.

گفتنی است در پایان با حضور مسئولان دانشگاه فردوسی مشهد از کارکنان منتخب این دانشگاه تجلیل شد.

کلید واژه ها: فردوسی مشهد