هیئت رسانه‌ای جمهوری آذربایجان با رئیس دانشگاه تبریز دیدارکردند

۱۲ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۵:۲۱ کد : ۳۳۶۷۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۲۵۷
هیئت متشکل از رسانه های دیداری و نوشتاری جمهوری آذربایجان در دیدار با دکترمحمدرضا پورمحمدی رئیس دانشگاه تبریز راهکارهای توسعه ارتباطات مشترک را بررسی کردند.
هیئت رسانه‌ای جمهوری آذربایجان با رئیس دانشگاه تبریز دیدارکردند

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترپورمحمدی دراین نشست ضمن معرفی اجمالی ظرفیت‌های علمی، آموزشی و رفاهی دانشگاه تبریز به عنوان یکی از دانشگاه های بزرگ ایران و قطب علمی شمالغرب کشور، گفت: ایران و جمهوری آذربایجان مشترکات تاریخی، فرهنگی، زبانی و مذهبی دارند و این اشتراکات بهترین ابزار برای توسعه همکاری های دو کشور است و باید از آنها برای تحکیم دوستی ها و رفاه دو ملت به بهترین شکل بهره مند شد.

وی در ادامه رسانه ها، مدیا و اصحاب جراید را تعیین کننده ترین عامل در ایجاد فضای جدید و تفاهم ها در ابعاد مختلف دانست و تصریح کرد: اصحاب رسانه دو کشور با سفر به مناطق مختلف و با انعکاس رویدادهای فرهنگی و تاریخی و مناسبت های علمی می توانند نقش برجسته خود را در توسعه همکاری ها ایفا کنند.

دکترپورمحمدی با اشاره به اینکه علم مرز و محدودیت نمی شناسد و در آموزه های دینی ما نیز بر کسب آن در همه مکان ها تاکید شده، یادآور شد: باید شرایط ارتباط گسترده عالمان و دانشمندانمان را با جهان فراهم کنیم و دراین راه باید همه ارکان کشور از دیپلماسی علمی و فناوری حمایت کنند چون ثمره آن در آینده نصیب مردم و کشور خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به وجود تفاهم های همکاری مشترک علمی و تحقیقاتی میان دانشگاه تبریز و موسسات آموزش عالی آذربایجان، افزود: دراین راستا در سال های گذشته کارهای بسیار مثبتی انجام گرفته که همچنان ظرفیت اقدامات جدید وجود دارد و این دانشگاه آمادگی کامل خود را برای توسعه ارتباطات اعلام می دارد.

رئیس دانشگاه تبریز در خاتمه جذب دانشجوی خارجی، تبادل استاد و دانشجو و اجرای نشست های علمی و چاپ کتب مشاهیر مشترک دو ملت را از جمله کارهای قابل انجام برشمرد و گفت: در گذشته درخصوص شهریار شناسی اقدام خوبی انجام گرفته است و این امر در باره نظامی نیز شکل خواهد گرفت که کارهای مقدماتی آن شروع شده است.

دراین نشست جمعی از هیئت رسانه‌ای جمهوری آذربایجان به ارائه نکته نظرات و دیدگاه های خود پرداختند.

گفتنی است دیدار با امام جمعه تبریز، سرپرست شهرداری و رئیس شورای اسلامی شهر تبریز، بازدید از مراکز تاریخی و فرهنگی، تهیه گزارش‌های ویژه گردشگری از برنامه‌های تبریز ۲۰۱۸، از جمله دیگر برنامه‌های این هیئت رسانه ای آذربایجان بود.

کلید واژه ها: تبریز