مدیرکل همکاری های بین المللی دانشگاه رازی ازانعقاد ۲۰ تفاهم نامه همکاری مشترک با دانشگاه‌های مختلف جهان خبرداد

۱۱ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۵:۱۲ کد : ۳۳۶۱۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۴۳
دکتر هومن سالاری در نشستی با دکتر نزاکت حسین حمه سعید نماینده و هماهنگ کننده وزارت علوم اقلیم کردستان عراق با وزارت علوم و دانشگاه های ایران که در دانشگاه رازی برگزار شد، اظهارکرد: دانشگاه رازی تا کنون ۲۰ تفاهم نامه همکاری مشترک علمی پژوهشی با دانشگاه های کشورهای مختلف جهان در زمینه های مختلف علمی، آموزشی و پژوهشی منعقد کرده است.
مدیرکل همکاری های بین المللی دانشگاه رازی ازانعقاد ۲۰ تفاهم نامه همکاری مشترک با دانشگاه‌های مختلف جهان خبرداد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر سالاری گفت: همچنین امور بین الملل دانشگاه رازی به دلیل فعالیت های مثبتی که داشته، سال گذشته به عنوان بهترین واحد امور بین المللی وزارت علوم ایران شناخته شد.

وی خاطرنشان کرد: یکی از اصلی ترین سیاست های دانشگاه رازی گسترش همکاری های بین المللی است و در این عرصه دانشگاه های اقلیم کردستان عراق به دلیل اشتراکات بسیاری که با ما دارند، در اولویت هستند.

وی از اعلام آمادگی دانشگاه رازی کرمانشاه برای ارائه دوره های کوتاه مدت پژوهشی ویژه اعضای هئیت علمی دانشگا ه های کردستان عراق، تحصیلات تکمیلی، سفرهای کوتاه مدت برای دوره های لیسانس خبر داد.

در ادامه دکتر معرفت، مدیر امور پژوهشی دانشگاه رازی اظهار داشت: دانشگاه رازی از پتانسیل بالایی برخوردار است و مرکز یا دبیرخانه دانشگاه های منطقه ۵ شامل دانشگاه های غرب کشور، به شمار می‌آید.

وی با اشاره به اینکه چهار دانشمند برجسته جهانی متعلق به دانشگاه رازی است، گفت: دانشگاه رازی یک درصد از دانشمندان برتر جهان را دارد و جزو دانشگاه های جامع است.

دکتر معرفت از آمادگی دانشگاه رازی برای گسترش همکاری های علمی، پژوهشی با اقلیم کردستان عراق خبر داد و گفت: قرار است، آزمایشگاه دانشگاه رازی به‌عنوان آزمایشگاه ملی، در زمینه محیط زیست، کشاورزی و شیمی بیشتر از قبل تجهیز شود.

گفتنی است در این نشست رؤسای دانشکده های دانشگاه رازی از جمله ادبیات و علوم انسانی، فنی و مهندسی، علوم اجتماعی، شیمی، علوم به معرفی دانشکده ها و بیان ظرفیت های موجود پرداختند و برای گسترش همکاری و تعاملات با دانشگاه های اقلیم کردستان عراق اعلام آمادگی کردند.