راه‌اندازی ارشد مهندسی شیمی گرایش فرایندهای جداسازی در دانشگاه یزد

۱۱ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۵:۰۷ کد : ۳۳۶۰۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۸۳
شورای گسترش آموزش عالی کشور با ایجاد رشته مهندسی شیمی گرایش فرایندهای جداسازی در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه یزد موافقت کرد.
راه‌اندازی ارشد مهندسی شیمی گرایش فرایندهای جداسازی در دانشگاه یزد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمدجواد صراف شیرازی مدیر گروه مهندسی شیمی و پلیمر با اعلام این خبر گفت: گروه مهندسی شیمی و پلیمر پردیس فنی و مهندسی دانشگاه یزد در مهرماه سال ۹۷ پذیرای اولین گروه از دانشجویان دوره کارشناسی ارشد رشته مهندسی شیمی گرایش فرایندهای جداسازی خواهد بود.

وی افزود: صنایع کشور و خصوصأ صنایع نفت و گاز ایران به سرعت در حال توسعه و پیشرفت هستند و این امر باعث اقبال گسترده به رشته مهندسی شیمی شده است.

وی تصریح کرد: در این رشته به طراحی، ساخت و بهره برداری از فرآیند ها و کارخانجات شیمیایی و صنعتی پرداخته می شود.

طراحی یک فرآیند خوب، بسیاری از هزینه های تولید محصول و احداث کارخانه را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد به همین دلیل این رشته جایگاه و اهمیت ویژه‌ای در صنایع مختلف پیدا کرده است.

دکتر صراف اظهار کرد: از دیگر و یژگی‌های این رشته می توان به نقش موثر آن در توسعه فناوری های نوین مانند نانو تکنولوژی و بیو تکنولوژی اشاره کرد.

وی افزود: با توجه به اهمیت این رشته در صنایع مختلف و فناوری های نوین، احداث و توسعه این رشته در دانشگاه یزد به عنوان متولی اصلی توسعه علم در استان در دستور کار قرار گرفت و در حال حاضر گروه مهندسی شیمی پردیس فنی و مهندسی در دوره کارشناسی مهندسی شیمی و کارشناسی ارشد مهندسی پلیمر دانشجو می پذیرد و به تازگی با پیگیری های انجام شده از سوی گروه و دانشگاه مجوز راه اندازی دوره کارشناشی ارشد رشته مهندسی شیمی از وزارت علوم اخذ شده است که گام بسیار مهمی در توسعه مهندسی شیمی در استان به شمار می رود.
 


( ۱ )