نشست خبری رئیس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل با اصحاب رسانه

۱۱ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۲:۴۱ کد : ۳۳۵۹۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۹۷۲
در هفته دولت و در آستانه برگزاری کنفرانس بین المللی بهینه‌سازی سیستم‌ها و مدیریت کسب و کار، نشست مطبوعاتی رئیس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل و دبیران علمی و اجرایی کنفرانس با اصحاب رسانه برگزارشد.
نشست خبری رئیس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل با اصحاب رسانه

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترجواد واثقی امیری رئیس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل در این نشست با عرض خیرمقدم و گرامیداشت هفته دولت و یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر به ارائه گزارشی از عملکرد دانشگاه پرداخت.

وی به پاره ای از افتخارات و دستاوردهای مهم دانشگاه از جمله کسب رتبه ششم در بین دانشگاه های صنعتی کشور، کسب رتبه ۱۱ دانشگاه در بین کل دانشگاه های کشور، جزو دانشگاه های برتر کشور در حوزه دیپلماسی علمی، جزو ۳ دانشگاه صنعتی کشور با بیشترین مقالات یک درصد برتر اشاره کرد و افزود: همه این رتبه ها و دستاوردها براساس پایگاه های استنادی جهانی می باشد.

رئیس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل گفت: ازجمله فعالیت های دانشگاه در زمینه ارتباطات بین المللی می توان به برگزاری ۵ کارگاه آموزشی پژوهشی با حضور استادان خارجی، میزبانی از سه دانشجوی خارجی در قالب فرصت مطالعاتی، افزایش فرصت مطالعاتی، برنامه ریزی برای برگزاری کنفرانس مذکور، که با توجه به فعالیت های انجام شده، دانشگاه در زمینه دیپلماسی علمی جزودانشگاه های برتر کشور معرفی شده است.

دکترواثقی امیری اظهارداشت: احداث ساختمان علوم پایه به مساحت ۵۰۰۰ متر مربع، سالن ورزشی به مساحت ۲۰۰ متر مربع در تا کنون ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته، توسعه و تجهیز فضای ورزشی در خوابگاه ها، زمین چمن مصنوعی در خوابگاه که در حال احداث می باشد، جذب ۵ کارشناس قراردادی، توسعه اتوماسیون اداری، پیش بینی بودجه تفصیلی به همراه پیش بینی برنامه ها با در نظرگرفتن اولویت ها و مأموریت ها، از جمله فعالیت های دانشگاه در زمینه عمرانی و مالی می باشد.

وی افزود: فعالیت های انجام شده درحوزه فرهنگی و دانشجویی شامل توجه به امر مشاوره و سلامت، حمایت های فعالیت های فرهنگی و اردوهای جهادی و راهیان نور، افزایش کار دانشجویی، برگزاری مسابقات ورزشی در لیگ های مختلف، اعطای مجوز تشکیل کانون فرهنگ و تشکل اسلامی، توجه به افزایش کیفیت غذا می باشد.

درادامه دکترعبدالستار صفایی عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی صنایع و مواد و دبیرعلمی کنفرانس بین المللی بهینه‌سازی سیستم‌ها و مدیریت کسب و کار با عرض خیرمقدم گفت: این کنفرانس با هدف کمک به توسعه مزیت های رقابتی منطقه شمال کشور و اثرگذاری در تعاملات صنعتی ایران برگزار می شود.

وی افزود: ۳۵۰ مقاله به دبیرخانه دائمی کنفرانس ارسال شد که از این تعداد ۱۹۰ مقاله پذیرفته شد. ۶۷ مقاله به صورت سخنرانی و مابقی به صورت دیجیتال ارائه می شود.

دکترحمید مشرقی دبیراجرایی کنفرانس بین المللی بهینه‌سازی سیستم‌ها و مدیریت کسب و کار گفت: ما بر آنیم تا با برگزاری این کنفرانس ارتباط علمی حوزه های فنی مهندسی و حوزه های کسب و کار را فراهم آوریم.

دبیراجرایی کنفرانس بین المللی بهینه‌سازی سیستم‌ها و مدیریت کسب و کار گفت: در حاشیه این کنفرانس نمایشگاهی با ۲۰ غرفه صنعتی برپا می گردد و ۳ کارگاه ویژه بین المللی با محویت های مدیریت کیفیت، مشتری مداری و زنجیره تأمین انرژی نیز برگزار می شود.

گفتنی است این نشست با پرسش و پاسخ به کار خود پایان داد.

کلید واژه ها: صنعتی نوشیراوان بابل


( ۱ )