کلنگ احداث ساختمان آزمایشگاه مرکزی توسط خیّر فارغ التحصیل دانشگاه گیلان به زمین زده شد

۱۱ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۲:۳۴ کد : ۳۳۵۹۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۸۶
طی مراسمی و باحضور مهندس شعبانپور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان، مدیران کل استانی و دانشگاهیان، کلنگ احداث آزمایشگاه مرکزی دانشگاه گیلان توسط مهندس کریم نوید، از دانش آموختگان این دانشگاه و بانی احداث این ساختمان خیّرساز به زمین زده شد.
کلنگ احداث ساختمان آزمایشگاه مرکزی توسط خیّر فارغ التحصیل دانشگاه گیلان به زمین زده شد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین مراسم مهندس حجت شعبان پور ضمن ابراز خرسندی از حضور دردانشگاه گیلان گفت: در سال های اخیر اتفاقات بسیار خوبی دانشگاه گیلان افتاده است. پروژه های نیمه تمام تکمیل و از ظرفیت خیرین به خوبی استفاده شده است.

وی به ارتباط دانشگاه با صنعت اشاره کرد و از کارهای عملیاتی دانشگاه گیلان در برقراری ارتباط اجرایی با صنعت قدردانی کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، تشکیل بنیاد خیرین دانشگاه را اتفاق مبارکی دانست که می تواند در آینده منشأ خدمات بسیاری شود.

وی در پایان از مهندس نوید برای احداث این ساختمان سپاسگزاری کرد و ایشان را فردی متدین، با اخلاق و سخاوتمند دانست.

دکتراحمد رضی رئیس دانشگاه گیلان نیز دراین مراسم با اشاره به کمبود مدرسه در دهه های گذشته و رفع این کمبود توسط خیرین، استفاده از ظرفیت خیرین در زمان حاضر در آموزش عالی کشور را بسیار مفید ارزیابی کرد.

وی مهندس نوید را که دانش آموخته دانشگاه گیلان بوده، الگویی برای دانشجویان دانشگاه و الگویی مناسب برای کارآفرینی دانست.

دکتررضی در ادامه مهندس نوید را کارآفرینی خوش نام دانست که توانسته است علم و عمل را با هم بیامیزد.

دکترداود احمدی دستجردی رئیس بنیاد خیرین دانشگاه گیلان نیز دراین مراسم ضمن تشکر از مهندس نوید برای اجرای پروژه آزمایشگاه مرکزی دانشگاه، جبران عقب ماندگی دانشگاه گیلان از دانشگاه های بزرگ کشور را جز به یاری خیّرین امکان پذیر ندانست و خواستار توجه بیشتر به این ظرفیت شد.

مهندس کریم نوید نیز دراین مراسم ضمن ابراز خرسندی از حضور در دانشگاه گیلان، احداث ساختمان آزمایشگاه مرکزی دانشگاه گیلان را توفیقی دانست که خداوند نصیبش کرده است.

وی در ادامه ابراز کرد: خیّرین وقتی بنایی را می سازند انتظار دارند این بنا به همان منظوری که احداث شده است مورد استفاده قرار گیرد و خواهان توجه به این دغدغه خیّرین در همه بناهای احداث شده شد.

مهندس نوید در پایان ابراز امیدواری کرد: با افتتاح این آزمایشگاه دانشجویان دانشگاه گیلان با بهره گیری از ظرفیت این آزمایشگاه بتوانند بهتر و بیشتر با علم روز دنیا همگام و همراه شوند.

گفتنی است پروژه آزمایشگاه مرکزی دانشگاه گیلان در جنب ساختمان خیّرساز دکترابریشم چیان، در مساحت ۲۷۰۰ متر مربع و در سه طبقه طراحی شده که شامل ۲۵ آزمایشگاه تخصصی و پیشرفته در سه بخش مجهزا بوده که با پیشرفته ترین ابزار آزمایشگاهی تجهیز خواهد شد.

کلید واژه ها: گیلان