رئیس دانشگاه محقق اردبیلی: ظرفیت دوره های شبانه را به روزانه اختصاص می دهیم

۱۱ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۲:۳۲ کد : ۳۳۵۹۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۲۱۸۱
دکترگودرز صادقی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی گفت: ظرفیت دوره های شبانه این دانشگاه را به روزانه اختصاص می دهیم.
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی: ظرفیت دوره های شبانه را به روزانه اختصاص می دهیم

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترصادقی در نشست خبری به مناسبت هفته دولت با اعلام این خبر گفت: با اختصاص ظرفیت دوره های شبانه این دانشگاه به روزانه، دانشجویان دانشگاه از آموزش رایگان برخوردار بوده و شهریه پرداخت نخواهند کرد.

وی با بیان اینکه دانشگاه محقق اردبیلی در حال حاضر ۱۲ هزار و ۹۲۰ نفر دانشجو دارد، افزود: این میزان دانشجو نسبت به سال ۹۲ حدود ۲۱ درصد افزایش نشان می‌دهد.

دکترصادقی از افزایش دو برابری دانشجویان دوره دکتری نسبت به سال ۹۲ خبر داد و ادامه داد: دانشجویان دوره کارشناسی ارشد دانشگاه نیز نسبت به سال ۹۲ در حدود ۶۲ درصد افزایش یافته است.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه این دانشگاه دارای ۳۶۶ نفر عضو هیئت علمی است، تصریح کرد: میزان تولید مقالات ISI دانشگاه نیز در سالجاری به ۳۴۶ مورد رسیده است که نسبت به سال ۹۲، شاهد افزایش دو برابری هستیم.

وی افزود: طی چهار سال گذشته مجتمع خدماتی و رفاهی، خوابگاه دانشجویی نمین، ساختمان سبلان و شیخ صفی در دانشگاه محقق اردبیلی افتتاح شده است.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی گفت: جشن ۴۰ سالگی دانشگاه محقق اردبیلی با تاکید بر اولین های دانشگاه سال آینده برگزارخواهد شد.

وی درادامه افزود: دراین جشن دانشمندان، محققان و پژوهشگران برتر و اولین های دانشگاه در حوزه‌ های مختلف معرفی و تجلیل می شوند.

دکترمهرداد محرم زاده معاون اداری، مالی و مدیریت منابع دانشگاه محقق اردبیلی گفت: میز لرزه دانشگاه محقق اردبیلی تا پایان سال‌جاری به بهره برداری می‌رسد.

وی افزود: پروژه میز لرزه همزمان با فاز دوم پروژه دانشکده فنی و مهندسی پیش برده می شود.

دکترمحرم زاده با بیان اینکه کتابخانه مرکزی دانشگاه محقق اردبیلی با ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار تا پایان سال‌جاری به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: این پروژه در حال حاضر بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی ادامه داد: تاکنون ۷۰ میلیارد ریال برای پروژه کتابخانه مرکزی هزینه شده است و برای اتمام کامل نیازمند ۳۰ میلیارد ریال اعتبار هستیم که این میزان اعتبار در سازمان برنامه و بودجه مصوب شده و هیچ مشکلی برای تخصیص آن وجود ندارد.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع دانشگاه محقق اردبیلی افزود: مساحت کلی این پروژه شش هزار متر مربع است و طراحی این پروژه خاص بوده و از دورنما به شکل قفسه کتاب است.

دکترعباس فنی اصل معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی نیز با بیان اینکه بیش از ۱۰۰ انجمن علمی، کانون فرهنگی و هنری و تشکل اسلامی و نشریه در دانشگاه فعال است، گفت: طی دو سال گذشته به کمیت توجه شده تا تعداد آنها متناسب با دانشجویان باشد، ولی از امسال به بحث کیفی پرداخت شده و مقرراتی برای فعالیت آنها تعریف شده است تا فعالیت‌ها بر اساس برنامه پنج ساله انجام شود.

وی با بیان اینکه طی دو سال گذشته بیش از ۱۰۰ مقام منطقه‌ای توسط فعالیت های فرهنگی دانشگاه کسب شده است، افزود: هر روز به طور متوسط سه برنامه فرهنگی در دانشگاه اجرا شده است.

دکتریوسف عباس پور مدیر امورپژوهش دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه فعالیت ‌های مرکز رشد دانشگاه محقق اردبیلی در سال های اخیر کیفی ‌سازی شده است، گفت: تعداد دانش‌ فنی صنعتی شده توسط شرکت ‌های دانش ‌بنیان مستقر نیز ۱۰ مورد بوده است.

وی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم شرکت های مستقر را به شرکت‌ های دانش‌ بنیان تبدیل کنیم، افزود: از اعضای هیئت علمی دانشگاه که دارای بنیه قوی هستند، دعوت شده بنیان‌گذار و موسس این شرکت‌ها باشند.

دکترعباس پور با بیان اینکه در حال حاضر ۱۰ شرکت دانش ‌بنیان در مرکز رشد دانشگاه محقق اردبیلی مستقر هستند، گفت: دراین شرکت ‌ها ۴۲ اشتغال تمام وقت ایجاد شده و ۱۰ میلیاردریال نیز حمایت مالی صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه مرکز رشد دانشگاه محقق اردبیلی دارای خروجی های بسیار خوبی است، تاکید کرد: در مقایسه سال های ۹۲ و ۹۶ این امر بسیار مشهود است.

کلید واژه ها: محقق اردبیلی


( ۴ )