به مناسبت فرا رسیدن هفته دولت، آیین افتتاح سالن تندرستی دانشگاه مازندران برگزارشد

۱۱ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۲:۲۹ کد : ۳۳۵۹۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۱۱
همزمان با هفته دولت و با حضور مسئولانی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، آیین افتتاح مرکز تندرستی دردانشگاه مازندران برگزارشد.
به مناسبت فرا رسیدن هفته دولت، آیین افتتاح سالن تندرستی دانشگاه مازندران برگزارشد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین مراسم که با حضور دکتر ابراهیمی مدیرکل امورمجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دکترجعفری قائم مقام اداره کل امورمجلس وزارت علوم، رئیس دانشگاه مازندران، معاونان، مشاوران، روسای دانشکده ها، قهرمانان المپیکی ورزش مازندران و با شرکت اعضای هیئت علمی و کارمندان این دانشگاه در سالن اجتماعات دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه مازندران برگزارشد.

دکترسیدخلاق میرنیا رئیس دانشگاه مازندران با بیان اینکه با برآورد ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار اولیه، احداث این سالن ورزشی در دستور کار قرار گرفت، گفت: این سالن به عنوان تنها مرکز تحقیقاتی عملیاتی در سطح استان مازندران است.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به این مطلب که در فرآیند جذب اعضای هیئت علمی، دو عضو هیئت علمی پژوهشی برای این مرکز در نظر گرفتیم تا به تحقیق بپردازند، افزود: به دنبال آن هستیم تا روش تحقیق را به دانشجویان آموزش دهیم.

رئیس دانشگاه مازندران با بیان اینکه دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه مازندران از بهترین دانشکده ها در نوع خود در سطح کشور است، ادامه داد: این مرکز به عنوان امانتی در اختیار این دانشکده قرار گرفته است که البته نواقص تجهیزاتی داشته و نیاز به امکانات دارد که در آینده نزدیک فراهم خواهد شد.

دکترمیرنیا ادامه داد: ما معتقدیم برای اجرای پروژه ها نباید منتظر دریافت هزینه دولتی باشیم. باید با شیوه های انقلابی و ایجاد انگیزه کار را به جلو برد. یکی دیگر از پروژه هایی که تا چند روز آینده افتتاح خواهد شد، گالری دانشکده هنر و معماری می باشد که با احداث این گالری، دانشجویان، بیش از ۲۷۰ قطعه هنرهای ساخته دست خود را به نمایش می گذارند و این پروژه نیز با همین شیوه انقلابی گری ساخته شده است.

رئیس دانشگاه مازندران با اشاره به اینکه برای ساخت آزمایشگاه مرکزی مبلغ ۲ میلیارد تومان وام درخواست کردیم تا بتوانیم تا قبل از پایان سال، این پروژه را نیز به مرحله افتتاح برسانیم، گفت: پروژه هایی نظیر استخر و مجتمع فرهنگی دانشگاه نیز در مرحله طراحی قرار دارد که به زودی کلنگ این پروژه ها نیز زده خواهد شد.

رئیس دانشگاه مازندران ادامه داد: اگر بخواهیم به موفقیت برسیم باید ریسک پذیر باشیم. تاکنون هشت پروژه با مبالغ چند صد میلیونی شامل سالن های اجتماعات افتتاح شد.

دکترمیرنیا در پایان اظهار امیدواری کرد تا با حمایت های وزارت علوم و سایر سازمان های مربوط بتوانیم دانشگاه مازندران را به نقطه ای برسانیم تا دیگر شاهد کمبود زیرساخت و امکانات تحقیقی در آن نباشیم.

همچنین قبل از برگزاری آیین افتتاح مرکز تندرستی دانشگاه، دکترمیرنیا به همراه مسئولان وزارت علوم، پس از ادای احترام به بارگاه مطهر شهدای گمنام دانشگاه مازندران، از پروژه های عمرانی انجام شده و در دست اقدام دانشگاه در خوابگاه های دانشجویی دختران و پسران، مجتمع رفاهی اقامتی شهید نواب صفوی و پردیس دانشگاه بازدید کردند.

در پایان مراسم نیز پس از تجلیل از رضا یزدانی کشتی گیر آزادکار ایران و قهرمان کشتی جهان، مرکز تندرستی دانشگاه مازندران به عنوان اولین مرکز سنجش و پایش ورزشی استان مازندران افتتاح شد.

 

کلید واژه ها: مازندران