برگزاری بیست و چهارمین سمینار ملی شیمی تجزیه ایران به میزبانی دانشگاه شهیدمدنی آذربایجانی

۱۱ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۲:۲۷ کد : ۳۳۵۸۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۸۲
بیست و چهارمین سمینار شیمی تجزیه ایران با سخنان دکترولی زاده رئیس دانشگاه شهیدمدنی آذربایجان وبا حضور جمعی از برجسته ترین دانشمندان و پژوهشگران شیمی تجزیه در سالن همایش‌های پتروشیمی تبریز برگزارشد.
برگزاری بیست و چهارمین سمینار ملی شیمی تجزیه ایران به میزبانی دانشگاه شهیدمدنی آذربایجانی

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترحبیبی دبیرعلمی سمینار ملی شیمی تجزیه ایران دراین خصوص گفت: محورهای اصلی الکتروشیمی تجزیه‌ای، اسپکتروسکوپی، کروماتوگرافی و روش‌های جداسازی، کمومتریکس، نانوشیمی، آموزشی شیمی تجزیه، محیط زیست و استانداردهای صنعتی است.

وی افزود: ۴۸۰ مقاله و پژوهش کاربردی دراین سمینار پذیرفته شده است که در طول ۳ روز ۲۴ عنوان به صورت سخنرانی و مابقی به شکل پوستر ارائه شد.

دکترحبیبی گفت: استادان سرشناس و بین المللی شیمی و مهندسی شیمی دانشگاه‌های سراسر کشور در این سمینار حضور داشتند.

 

دبیرعلمی سمینار اضافه کرد: از برنامه‌های جنبی این همایش علمی برگزاری ۹ کارگاه آموزشی و ارائه دستاوردهای واحدهای صنعتی و معدنی در قالب نمایشگاه است.

هدف از برگزاری این همایش ایجاد فرصتی دوباره برای ارائه آخرین دستاوردهای علمی-پژوهشی در زمینه‌های مختلف شیمی تجزیه و برقراری ارتباط بیشتر بین دانش ‏پژوهان، نهادهای دانشگاهی و مراکز صنعتی و تعامل و اهتمام آن‌ها در راستای حل مشکلات صنعتی کشور در حوزه شیمی تجزیه اعلام شده است.

همچنین دراین مراسم از شیمیست جوان و برتر سال ۹۶، دکتر مهراورنگ قائدی و دکترحبیبی و متین دبیران علمی و اجرایی این سمینار تقدیر شد.

گفتنی است درمراسم افتتاحیه این سمینار، پروفسور شمسی پور رئیس انجمن شیمی ایران و پروفسور گلابی از استادان برجسته شیمی تجزیه ایران نیز سخنرانی کردند.

کلید واژه ها: شهیدمدنی آذربایجانی