انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک بین مجتمع پتروشیمی پلیمر استان و دانشگاه صنعتی کرمانشاه

۱۱ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۲:۲۴ کد : ۳۳۵۸۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۳۲
تفاهم نامه همکاری مشترک بین مجتمع پتروشیمی پلیمر استان و دانشگاه صنعتی کرمانشاه با هدف همکاری نهاد های علمی، فناوری و اجرایی و مراکز صنعتی در زمینه های علمی، فنی، آموزشی، پژوهشی و فرهنگی منعقد شد.
انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک بین مجتمع پتروشیمی پلیمر استان و دانشگاه صنعتی کرمانشاه

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، با توجه به توسعه کمی و کیفی ارتباط صنعت و دانشگاه وهمچنین ارتباط موثر بین وزارت نفت و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تفاهم نامه ای مشترک ما بین مجتمع پتروشیمی پلیمر استان کرمانشاه، به نمایندگی مهندس عابدینی و دانشگاه صنعتی کرمانشاه، به نمایندگی دکتراختری با حضور هیئت رئیسه و جمعی از اعضای هیئت علمی گروه مهندسی شیمی دانشگاه و همچنین با حضورمدیران، معاونان و مهندسین مجتمع پتروشیمی منعقد شد.

دکتراختری رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه، ضمن ابراز امیدواری از این همکاری دوسویه در زمینه علمی و پژوهشی، گفت: مجتمع پتروشیمی می تواند در تأمین رشته مهندسی پلیمر و فراهم کردن تجهیزات مورد نیاز این رشته دردانشگاه، نقش کارآمد و سازنده ای داشته باشد و با کمک مهندسان خود بستر مناسبی را جهت آماده کردن نیروی ماهر وکارآمد ازمیان دانشجویان این دانشگاه در زمینه پلیمر ایجاد کند.

وی افزود: این همکاری نه تنها می تواند با ایجاد فرصت شغلی مناسب به آینده کاری دانشجویان کمک کند، بلکه در آینده باعث پیشرفت بدنه اقتصادی جامعه نیز خواهد شد.

درادامه این نشست مهندس عابدینی رئیس مجتمع پتروشیمی پلیمر استان ضمن بیان توضیحاتی درخصوص فعالیت های مجتمع و نحوه همکاری آن با دانشگاه و همچنین ابراز خرسندی از ایجاد رشته پلیمر در دانشگاه صنعتی کرمانشاه، گفت: این همکاری نه تنها می تواند در آینده به چرخه اقتصادی کشور کمک شایان توجهی کند بلکه به فارغ التحصیلان دانشگاه ها نیز این امکان را خواهد داد که بازار کار در جامعه را در دست گیرند.

گفتنی است در پایان این نشست تفاهم نامه همکاری مشترک به امضای دوطرف منعقد شد.

کلید واژه ها: صنعتی کرمانشاه