اعلام آمادگی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)برای توسعه همکاری ها با دانشگاه های معتبر اتحادیه اروپا

۲۸ مهر ۱۳۹۴ | ۱۴:۵۴ کد : ۳۳۵۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۶۴
در حاشیه همایش آب: سرچشمه زندگی که در دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) برگزار شد نشست چند جانبه ای نیز با حضور نمایندگان دانشگاه های شرکت کننده در همایش، با معاون امور بین الملل دانشگاه برگزار و در ...
در حاشیه همایش آب: سرچشمه زندگی که در دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) برگزار شد نشست چند جانبه ای نیز با حضور نمایندگان دانشگاه های شرکت کننده در همایش، با معاون امور بین الملل دانشگاه برگزار و در این نشست بر توسعه همکاری ها با دانشگاه های معتبر اتحادیه اروپایی تاکید شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،در این نشست دکتر بیات، معاونت بین الملل ضمن تشریح اهداف و وظایف دانشگاه ونیز مأموریت های بین المللی دانشگاه به خصوص در دوره پساتحریم ، بر آمادگی کامل دانشگاه برای توسعه همکاری با دانشگاه های معتبر بخصوص اتحادیه اروپا و دانشگاه های آلمان تاکید کرد.
خانم پروفسور سایمون فیففر هماهنگ کننده علمی دانشگاه گوتمبرگ آلمان ضمن استقبال از این همکاری ها ،آمادگی این دانشگاه را برای بسط همکاری در قالب تفاهم نامه همکاری اعلام کرد.
در این نشست مذاکرات مقدماتی برای امضا یادداشت تفاهم همکاری با دانشگاه مهندسی پلی تکنیک ارمنستان صورت گرفت و مقرر شد که متن آماده شده به امضای روسای دانشگاه ارمنستان و دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) برسد.
همچنین دانشگاه بین المللی امام خمینی متعهد شد زمینه همکاری با سایر دانشگاه های ارمنستان به خصوص در زمینه ایران شناسی و آموزش زبان فارسی فراهم شده تا دانشگاه بین المللی امام خمینی پذیرای دانشجویان بیشتری از کشور ارمنستان برای تحصیل باشد.
در ادامه نشست معاون امور بین الملل با دکتر مرکل معاون پژوهشی دانشگاه فنی فرایبرگ و همچنین ولکر ویتینگ مدیر فنآوری حفاری مرکز بین المللی ژئوترمال(زمین گرمایی) آلمان گفتگو کرده و بر توسعه روابط علمی و آموزشی با دانشگاه بین المللی امام خمینی ره تاکید شد.