برگزاری نشست خبری دبیران چهل و یکمین مسابقه دانشجویی ریاضی ایران دردانشگاه شهرکرد

۰۷ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۵:۳۶ کد : ۳۳۵۲۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۸۰
نشست خبری دبیران چهل و یکمین مسابقه دانشجویی ریاضی ایران در دانشگاه شهرکرد با حضور دکتررضا خوش سیر رئیس دانشکده علوم ریاضی دانشگاه شهرکرد و دبیرهمایش، دکترغفار رییسی عضو هیئت علمی دانشکده علوم ریاضی و دبیراجرایی همایش، دکترمهدی کدیور عضوهیئت علمی دانشکده علوم ریاضی و دبیرعلمی همایش و جمعی از اصحاب رسانه برگزارشد.
برگزاری نشست خبری دبیران چهل و یکمین مسابقه دانشجویی ریاضی ایران دردانشگاه شهرکرد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر خوش سیر ضمن خیر مقدم و خوش آمدگویی به اصحاب رسانه و جراید، دلیل برگزاری چهل و یکمین مسابقه دانشجویی ریاضی ایران دردانشگاه شهرکرد را دارا بودن ساختار دانشکده ریاضی به صورت مستقل، ظرفیت علمی لازم از نظر هیئت علمی و مادر بودن دانشگاه شهرکرد و علاوه بر این شرایط آب و هوایی مناسب استان چهارمحال و بختیاری برای برگزاری این‌گونه مسابقات عنوان کرد.

دکتر رئیسی نیز دراین نشست، طی سخنانی هدف از برگزاری این مسابقه را ایجاد رقابت علمی سالم بین دانشجویان ریاضی کشور و استعداد یابی و شناخت ظرفیت های انسانی موجود در این رشته دانست. وی افزود: دانشجویان شرکت کننده دراین مسابقات در سه گرایش جبر، آنالیز و سوالات ابتکاری در مجموع به ۱۲ سوال طی دو روز و هر روز به ۶ سوال وبه مدت ۴ ساعت جواب خواهند داد و در نهایت نفرات برگزیده توسط هیئت داوران معرفی و تجلیل خواهند شد.

دکترکدیور نیز طی سخنانی گفت: دراین مسابقات ۴۰ تیم از دانشگاه های کشور به ظرفیت ۲۰۰ دانشجو و ۷۰ عضو هیئت علمی شرکت خواهند کرد.

دانشکده ریاضی دانشگاه شهرکرد در سال ۱۳۹۰ با ساختار جدید و به عنوان یک دانشکده مستقل تاسیس شد و هم اکنون در سه گروه آموزشی ریاضی محض، ریاضی کاربردی و علوم کامپیوتر فعالیت می‏کند. دراین دانشکده ۳۰۰ دانشجو در مقطع کارشناسی ،۱۱۰ دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و ۳۰ دانشجو در مقطع دکتری مشغول تحصیل می باشند. همچنین دراین دانشکده ۲۵ عضو هیئت علمی با مرتبه علمی استادی، دانشیاری، استادیاری و یک مربی مشغول تدریس می باشند.

گفتنی است چهل و یکمین مسابقه دانشجویی ریاضی ایران به مدت ۴ روز از ۱۴ تا ۱۷ شهریورماه سال جاری دردانشگاه شهرکرد برگزارخواهد شد.

کلید واژه ها: دانشگاه شهرکرد


( ۱ )