رئیس دانشگاه اصفهان: موفقیت دانشگاه مرهون زحمات نیروی انسانی متعهد و متخصص است

۰۷ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۵:۰۳ کد : ۳۳۵۲۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۲۲
دکتر هوشنگ طالبی رئیس دانشگاه اصفهان در مراسم بزرگداشت هفته دولت و روز کارمند،موفقیت دانشگاه را مرهون زحمات نیروهای متخصص و متعهد دانشگاه اصفهان دانست .
رئیس دانشگاه اصفهان: موفقیت دانشگاه مرهون زحمات نیروی انسانی متعهد و متخصص است

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، به مناسبت هفته دولت و روز کارمند مراسم تجلیل از کارمندان نمونه دانشگاه اصفهان و نیز تجلیل از بازنشستگانی که در یک سال اخیر به کسوت بازنشستگی نایل شده اند، باحضور هیئت رئیسه دانشگاه و جمعی از کارمندان در سالن همایش‌های پیامبر اعظم (ص) دانشگاه اصفهان برگزار شد.

در این مراسم دکتر هوشنگ طالبی رئیس دانشگاه اصفهان ضمن گرامی‌داشت هفته دولت و ارج نهادن به تلاش و کوشش دولت‌مردان ایران اسلامی، موفقیت هر سازمان را مرهون تلاش و کوشش نیروی انسانی متخصص و متعهد آن سازمان دانست و اظهار داشت: دانشگاه اصفهان با همکاری و همدلی سرمایه‌های ارزشمند انسانی خود تاکنون گام‌های موثری در اعتلای دانش و فرهنگ سرزمین خود برداشته است.

وی در ادامه اظهار امیدواری کرد که دانشگاهیان با همدلی و همکاری با یکدیگر در فراهم آوردن فضای توام با آرامش یاری‌رسان مدیریت دانشگاه باشند.

دکتر طالبی همچنین بزرگ ترین رهاورد سلامتی را ایجاد آرامش فکری دانست وبر استفاده از امکانات ورزشی و رفاهی برای تمامی کارکنان با هدف حفظ سلامتی تاکید کرد.

رئیس دانشگاه اصفهان در پایان خواستار ایجاد صندوق نظام پیشنهادات در دانشگاه شد و افزود: کارمندان با سابقه می‌توانند با ارائه پیشنهادات و انتقادات خود، نقاط قوت و ضعف واحدهای مختلف را تذکر داده که بدین وسیله راهکارهایی جهت رفع نقاط ضعف و افزایش نقاط قوت فراهم شود.

در ادامه دکتر ولی اله میرخانی معاون اداری و مالی دانشگاه اصفهان نیز با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در دیدار با هیئت دولت، اظهار داشت: رهنمودهای مقام معظم رهبری در دیدار با دولت‌مردان را باید سرمشق خود قرار داده و با پیروی از این منویات در اعتلای دانش و فرهنگ ایران اسلامی تلاش کنیم.

معاون اداری ومالی دانشگاه اصفهان در ادامه افزود: داشتن نیت الهی برای خدمت به مردم و دارا بودن روحیه جهادی، اشتراک کارها، تحمل شنیدن سخن مخالف، افزایش ارتباط مردمی، لزوم حفظ روحیه مردمی و پرهیز از اشرافی‌گری، نظارت بر امور زیرمجموعه و داشتن برنامه دقیق، بخشی از منویات و رهنمودهای مقام معظم رهبری است که باید در همه سازمان‌ها به عنوان سرمشق مورد توجه قرار گیرد.

وی به ارائه گزارش مبسوطی از عملکرد بخش‌های مالی، اداری و فنی دانشگاه پرداخت و افزود: دانشگاه در بخش فنی در سال ۹۲ حدود ۱۳۰ هزار متر مربع ساختمان نیمه کاره که از ۵% تا ۷۰% پیشرفت ساخت داشتند را تحویل و در سال جاری با کمک خیرین و استفاده از تسهیلات بانکی، بدون تعریف بودجه دولتی حدود ۴۰ هزار متر مربع از این ساختمان ها مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

دکتر میرخانی در ادامه با اشاره به رشد بودجه دانشگاه اصفهان گفت: بودجه دانشگاه اصفهان در سال ۹۲ زیر ۹۰ میلیارد بود که در سال ۹۶ این بودجه به ۲۲۵ میلیارد افزایش یافت و تاکنون با مدیریت صحیح توانسته ایم تمام بدهی های دانشگاه را پرداخت کنیم.

گفتنی است در این مراسم از خانواده ۶ نفر از شهدای کارمند و ۱۸ نفر بازنشستگان فوت شده، خانواده ۲ نفر از کارمندان فوت شده، ۳۸ نفر از کارمندان نمونه دستگاهی، دو نفر کارمند نمونه استانی و ۲۷ نفر کارمند بازنشسته تقدیر شد.