به مناسبت هفته دولت کلنگ احداث سردر دانشگاه یاسوج به زمین زده شد

۰۷ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۵:۰۰ کد : ۳۳۵۲۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۵۳
به مناسبت هفته دولت و با حضور معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، مدیرکل پشتیبانی و مدیرکل طرح‌های عمرانی این وزارت ، رئیس و اعضای هیئت رئیسه دانشگاه یاسوج، کلنگ احداث سردر این دانشگاه به زمین زده شد.
به مناسبت هفته دولت کلنگ احداث سردر دانشگاه یاسوج به زمین زده شد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این مراسم دکتر محمودرضا رحیمی رئیس دانشگاه یاسوج اظهار داشت: سردر دانشگاه با زیربنای سه هزار مترمربع و اعتبار ۹۰۰ میلیون تومان توسط یکی از استادان برجسته دانشگاه علم و صنعت طراحی شده است.

وی افزود: دهنه این سردر ۱۸ متر و ارتفاع آن ۱۶ متر است که با سازه فلزی پیش ساخته در کارخانه ساخته و در مکان مورد نظر نصب می‌شود.این سازه منطبق با شاخصه‌های اصلی دانشگاه یعنی علم و تکنولوژی است و مدت زمان احداث آن شش ماه است.

رئیس دانشگاه یاسوج در تشریح طرح تحول خدمات رفاهی دانشجویی این دانشگاه نیز بیان کرد: این طرح که با اعتباری بالغ بر ۵۴ میلیارد ریال و ازمحل درآمدهای اختصاصی دانشگاه در حال اجراست شامل مجتمع فرهنگی ورزشی، بازارچه و درمانگاه دانشجویی است.

دکتر رحیمی اظهار داشت: مجتمع فرهنگی ورزشی دانشگاه شامل سالن‌های چند منظوره ورزشی، چمن مصنوعی به همراه پیست دو ومیدانی و سوله ورزشی است.

وی ادامه داد: سالن‌های چند منظوره ورزشی که در ساختمانی دو طبقه و در مساحت ۱۴۰۰ مترمربع در حال ساخت است شامل سالن تیراندازی، تنیس، جودو و بدن سازی است. زمین فوتبال با چمن مصنوعی به همراه پیست دو ومیدانی و زمین‌های والیبال و بسکتبال است که در مساحت ۱۰ هزار متر مربع هم اکنون در مرحله تکمیل زیرسازی است. سوله ورزشی نیز در زیر بنای ۱۵۰۰ متر مربع است که اسکلت فلزی این سوله اجرا شده است.

دکتر رحیمی در پایان اظهار امیدواری کرد با اجرای این طرح‌ها شاهد تحول مثبت و رشد و توسعه دانشگاه در ابعاد رفاهی دانشجویی باشیم.