افتتاح آزمایشگاه تحقیقاتی هیدرولیک دردانشگاه صنعتی خاتم الانبیای بهبهان

۰۷ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۴:۴۳ کد : ۳۳۵۲۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۸۵
در پنجمین روز از هفته دولت آزمایشگاه تحقیقاتی هیدرولیک دانشگاه صنعتی خاتم الانبیای بهبهان با اعتبارسه میلیاردریال با حضور فرماندار، امام جمعه موقت شهرستان بهبهان، رئیس دانشگاه خاتم الانبیای بهبهان، دکترحیدری مدیریت دفتر پژوهش‌های کاربردی سازمان آب و برق خوزستان و جمعی از مسئولان شهری و ادارات بهبهان افتتاح شد.
افتتاح آزمایشگاه تحقیقاتی هیدرولیک دردانشگاه صنعتی خاتم الانبیای بهبهان

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، براساس این گزارش آزمایشگاه تحقیقاتی هیدرولیک با استفاده از کمک های مالی و حمایت های سازمان آب و برق خوزستان و مهندس شمسائی به سرانجام رسیده است.

همچنین عملیات اجرایی این آزمایشگاه به منظور ایجاد زیرساخت پژوهش در مسائل مدل سازی حرکت آب، سازه های هیدرولیکی، مهندسی رودخانه و احیای شرایط زیست محیطی رودخانه ها و محیط های آبی احداث شده است. فلوم قوسی شکل دارای قوس ۹۰ درجه و ۱۸۰ درجه به صورت توام که امکان مدل سازی کلیه جریان های رودخانه ای در قوس ها و آبگیرها را فراهم کرده و همچنین امکان شبیه سازی جریان های غیردائمی جهت بررسی جریان های سیلابی را دارد در نهایت امکان مدل سازی جریان های رودخانه ای، انواع سرریزها و مستهلک کننده های انرژی و مدل سازی جریان های رسوبی را دارد.

با افتتاح آزمایشگاه تحقیقاتی هیدرولیک علاوه بر بی نیاز کردن دانشگاه های منطقه جهت مدل‌سازی که باعث: افزایش خدمات به محققان، کاربردی شدن طرح های پژوهشی و تحقیقاتی، ارائه خدمات و افزایش بهره وری در زمینه تامین نیازها، خدمات پژوهشی و دستگاهی درسطح تخصصی در دانشگاه و سایر دانشگاه های همجوار، انجام خدمات در راستای اجرای پایان نامه ها و رساله های دانشجویان و طرح های تحقیقاتی و همچنین ارائه خدمات برون دانشگاهی می باشد.

همچنین در کنار افتتاح این آزمایشگاه، مظفری فرماندار بهبهان بازدیدی از آزمایشگاه های مرکز جوار دانشگاهی به عمل آورد.

گفتنی است با حضور مسئولان کلنک احداث مجتمع مسکونی استادان دانشگاه صنعتی خاتم الانبیای بهبهان در زمینی به مساحت ۱۱۴۵۰ متر مربع به زمین زده شد که به صورت ۴۸ واحد مسکونی در ۱۲ پلاک مشاع چهار واحدی ساخته خواهد شد.

کلید واژه ها: صنعتی خاتم الانبیای بهبهان