اعطای نشان افتخار دولت ژاپن به استاد مدعودانشگاه الزهرا(س)

۱۷ آبان ۱۳۹۴ | ۱۱:۳۱ کد : ۳۳۵۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۴۰
نشان افتخار دولت ژاپن به پر‌یوش گنجی استاد مدعودانشگاه الزهرا(س) اعطا شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، پر‌یوش گنجی نشان افتخار "خورشید تابان، انوار زرین همراه با روبان گردنی" را که به زبان ژاپنی " ...
نشان افتخار دولت ژاپن به پر‌یوش گنجی استاد مدعودانشگاه الزهرا(س) اعطا شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، پر‌یوش گنجی نشان افتخار "خورشید تابان، انوار زرین همراه با روبان گردنی" را که به زبان ژاپنی " Kyokujitsu Chujyusho " خوانده می‌شود دریافت کرد.
سفارت ژاپن درایران درخبر اعطای این نشان به پر‌یوش گنجی نوشته است: گنجی درسال 1374 شمسی (سال 1995 میلادی) به عنوان محقق از طرف بنیاد ژاپن در زمینه طراحی دوره ساسانی ازطریق جاده ابریشم که درطراحی Kimono (لباس سنتی ژاپنی) و Obi (کمربند سنتی ژاپنی) بسیار موثر واقع شد در شهر کیوتو به تحقیق پرداخت. از این پس درنمونه آثار وی تاثیر فرهنگ ژاپنی ازجمله Sumie (نقاشی ژاپنی آب و مرکب) و Shoji (استفاده از کاغذ و چوب در داخل خانه) بسیاردیده می‌شود.
گنجی در دانشگاه‌های هنری ایران ازجمله دانشگاه الزهرا (س)، بیش از 20سال مدرس در کلاس‌های هنری بوده که دراین کلاس‌ها به تدریس حس فرهنگ ژاپنی مانند Sumie و Shoji پرداخت. کلاس‌های وی از سوی شاگردانش بسیار عالی ارزیابی شده است.
از طرف دیگر وی در سال‌های 1383 شمسی (سال 2004 میلادی) و سال 1385 شمسی (سال 2006 میلادی) در ژاپن نمایشگاه هنری آثار معاصر ژاپن و ایران را برگزار کرد و به عنوان دبیر نمایشگاه درموفقیت آن سهم به سزایی داشت.
همچنین سهم وی درمعرفی و گسترش هنر ژاپنی در ایران و همچنین ارتقای تبادلات هنری میان ژاپن و ایران بسیار بالا ارزیابی شده است، لذا نشان افتخار "خورشید تابان، انوار زرین همراه با روبان گردنی" را دریافت کرد.